Kui turvaline on importtoiduained?

Pealkirjad on ärevust USA tarbijad: kinnitamata antibiootikumide mereannid Hiinast, räämas hambapastat ja surmava lemmikloomatoidu segatud tööstusliku melamiini.

Viimasel ajal on palju palju inimesi maailmas on muutunud mures imporditud toidu ja kas riigi toiduohutuse süsteem võib kaitsta neid räämas välismaa tooteid. Mis ohud avanemise üllatav allikatest, kuidas üks turvaliselt?

Import Hiinast on joonistatud kõige kriitikat. Kuid Hiina pole monopoli saastatud toit.

“Toit ohutusnõudeid Hiinas ja teistes riikides ei ole nii suur kui nad on USA,” räägib Chris Waldrop direktor Food Policy Institute Consumer Federation of America.

2006. aasta juulist kuni 2007. aasta juuni FDA lükkas 1901 hiina saadetisi vastavalt FDA kodulehel. Samal perioodil, selts lükkas peaaegu sama palju saadetised India (1787) ja Mehhiko (1,560).

Põhjused FDA keeldumise väga erinevad: pestitsiidide koormatud toota Dominikaani Vabariik, Listeria -contaminated juust Prantsusmaalt, ohtlikud värvi lisandina küpsised Inglismaa ja räpane külmutatud kala Brasiiliast.

Punkte kõige sagedamini loobunud? Tavaliselt köögiviljad ja köögiviljade toode; kala- ja mereandide toode; vürtse, maitse ja soola; ja kommid.

Tänu üha enam globaliseeruvas toiduvarud, keskmine sööb umbes 260 naela imporditud toidu aastas. See on umbes 13% inimese toidust, vastavalt Center for Science in Public Interest (CSPI).

Toidu impordi reguleeritud FDA on kasvanud 4 miljonit saadetiste 2000. aastal umbes 10 miljonit saadetiste 2006. aastal vastavalt CSPI. Üks neljandik USA varustamine värske ja külmutatud puu imporditakse. Ja rohkem kui 80% meie mereannid imporditakse vastavalt John Fiorillo, toimetuse direktor mereannid väljaandes, Intrafish. “Import on siin et jääda,” ütleb ta. “Ei ole nii, et USA võiks varustada summa mereannid tarbitakse siin kõik ise.

Aga alarahastatud ning ülekoormatud FDA on raskusi sammu. Agentuur, kes on vastutav 80% riigi kodumaiste ja imporditud toidu pakkumine, kontrollib vähem kui 1% imporditud toidu.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kana, Chocolate, salatid, magustoidud, supp