Kui palju Valk sa vajad?

Valk on mänginud peaosa söögi ajal, kuid võite olla parem, kui ta liigub välja tõmbamisega ja muutub osa tegelasi toidu oma plaadi.

Enamik palju inimesi maailmas rohkem kui piisavalt valku iga päev, ja võib saada liiga palju toitaineid loomade allikatest, nagu liha, linnuliha ja munad.

Kuigi oluline toitumine, extra valk ei aita teid ehitada rohkem lihaseid või sind tugevamaks. Kui olete tarbivad liiga palju, sa oled ilmselt võttes rohkem kaloreid ja rasva kui su keha vajab.

Sa pead valku, sest “see on tema käed igas kriitiline funktsioon keha,” ütleb Leslie Bonci, MPH, RD, direktor sport toitumine Ülikooli Pittsburgh Medical Center. Aga tõde valk on see, et paljud inimesed ei vaja nii palju kui nad võtavad sisse.

10 grammi või les; 20 grammi või les; 25-35 grammi; Mul pole õrna aimugi

Täiskasvanute USA julgustatakse saada 10% kuni 35% oma päeva kalorite valgusisaldusega toiduained. See on umbes 46 grammi valku naiste ja 56 grammi valku meestele.

See ei ole raske saada selle summa kui sa sööd 2-3 portsjonit valgurikas toit päevas, vastavalt CDC.

Mitte igaüks vajab sama koguse valku. Siin on kuus rühma, kes vajavad rohkem tähelepanu pöörama oma nõuded valgu.

Rasedad ja imetavad naised. Lauren Antonucci, MS, RD, direktor Toitumine Energy New Yorgis ütleb rasedatel on vaja veel umbes 10 grammi valku kui nad tegid varem. Ja “imetavad naised vajavad 20 grammi rohkem valku päevas, kui nad tegid enne rasedust piima tootmise toetamiseks,” ütleb Antonucci. Sa saaksid 10 grammi ühe Kreeka jogurtit või pool tassi kodujuustu, nii et see ei lisada kuni palju toitu. Ta julgustab rasedate saada 20 kuni 30 grammi valgusisalduse päevas madala rasvasisaldusega piimatooteid, sest kaltsiumi ja D-vitamiini on olulised luude tervist ema ja laps.