Kubemesong sümptomid, põhjused ja remont / Surgery

Kui sul ei ole kubemesong, vaata infot levinumat songa. Nendeks incisional, ülakõhus ja nabanööri hernias lastel ja täiskasvanutel.

Kubemesong (ütleme “IN-gwuh-Nul HER-nee-uh”) tekib siis, kui kudede surub läbi nõrga koha oma kubeme lihase. See põhjustab mõhk kubemes või munandit. Kühm võib haiget või põletada.

Enamik kubeme songa juhtuda, sest ava lihaste seina ei sulgu nagu peaks enne sündi. See jätab nõrk ala kõht lihaseid. Surve selles piirkonnas võib põhjustada kudede läbi suruda ja mõhk läbi. Song võib tekkida varsti pärast sündi või palju hilisemas elus.

Teil on suurem tõenäosus saada songa kui te olete ülekaaluline või sa palju tõstmiseks, köha, või pingutamata. Hernias on sagedamini meestel. Naine võib saada songa, kui ta on rase, sest surve tema kõht seina.

Peamine sümptom kubemesong on mõhk kubemes või munandit. Sageli tundub ümmargune ühekordne. Kühm võivad moodustada jooksul nädalate või kuude jooksul. Või see võib tunduda äkki pärast on suurte raskuste köha, painutamine, ponnistus või naera. Song võib olla valus, kuid mõned hernias põhjustada mõhk ilma valu.

Song ka võib põhjustada turset ja tunne, raskustunne, vedur või põletamine valdkonnas song. Need sümptomid võivad paraneda, kui sa pikali.

Äkiline valu, iiveldus ja oksendamine on märke, et osa oma soolestikus võib olla muutunud lõksus song. Helistage oma arstile, kui teil on song ja on need sümptomid.

Arst saab tavaliselt teada, kui teil on song põhineb teie sümptomid ja füüsilise eksamiga. Kühm on tavaliselt lihtne tunda.