kopsuvähk põhjuste

Kopsuvähk on vähiliik mis algab kopsudes. Kopsud on kaks urbne organite rinnus, mis võtavad hapnikku kui hingata ja vabastab süsihappegaasi, kui sa hingata.

Kopsuvähk on peamine põhjus vähk surmajuhtumit USA, nii meeste kui ka naiste. Kopsuvähk väidab rohkem elusid igal aastal üle teha jämesoole, eesnäärme, munasarja ja rinnanäärme vähk kombineerida.

Inimesed, kes suitsetavad on suurim risk kopsuvähki. Risk kopsuvähki suureneb aja ja sigarettide arvu olete suitsetanud. Kui teil suitsetamisest loobuda, isegi pärast smoking aastaid, siis võib oluliselt vähendada oma võimalusi haigestuda kopsuvähki.

Kopsuvähk tavaliselt ei põhjusta märkide ja sümptomite oma varasest lapsepõlvest. Märgid ja sümptomid Kopsuvähi esinevad ainult siis, kui haigus on arenenud.

Märgid ja sümptomid Kopsuvähi võib sisaldada

Leppida oma arsti, kui teil on sümptomid, mis häirib teid.

Kui te suitsu ja suutnud maha jätta, panna oma arstiga. Arst võib soovitada strateegiad suitsetamisest loobumiseks, nagu nõustamine, ravimid ja nikotiini tooteid.

Millal näha arsti

Kuidas suitsetamine põhjustab kopsuvähki

Suitsetamine põhjustab enamuse kopsuvähki – nii suitsetajad ja kokkupuutuvate inimeste pruugitud suitsu. Aga kopsuvähki esineb ka inimesi, kes pole kunagi suitsetanud ja need, kes ei ole kunagi olnud pikaajaline kokkupuude pruugitud suitsu. Sellistel juhtudel ei pruugi olla selge põhjus kopsuvähki.

Arstid usuvad suitsetamine põhjustab kopsuvähki kahjustades rakkude liin kopsudesse. Kui hingata sigaretisuits, mis on täis vähki tekitada aineid (kantserogeenid), muutused kopsukoes algab peaaegu kohe.

Tüübid kopsuvähki

Algul keha võib olla võimalik remontida kahju. Aga iga korduv kokkupuude, normaalseid rakke, et liin kopsudesse üha kahjustatud. Aja jooksul kahju põhjustab rakkude tegutsema ebanormaalselt ja lõpuks vähi tekke.

Mida sa saad teha

Arstid jagavad kopsuvähk kahte suurde rühma ilmumise alusel kopsuvähi rakud mikroskoobi all. Arst teeb ravi otsuseid, mis põhinevad mis suurte tüüpi kopsuvähk pead. Kaks põhilist tüüpi kopsuvähk hulka

Küsimused küsida, kas te olete olnud diagnoositud kopsuvähk

Mitmed tegurid võivad suurendada teie risk haigestuda kopsuvähki. Mõned riskitegurid saab kontrollida, kasutades näiteks suitsetamisest loobumiseks. Ja muud tegurid ei saa kontrollida, nagu oma perekonna ajalugu.

Mida ootate oma arsti

Riskifaktorid kopsuvähki hulka

Testimine tervetel inimestel kopsuvähki

Kokkupuude radooni. Radoon on toodetud looduslik lagunemine uraani pinnase, kivimite ja vee, et lõpuks muutub osa õhku, mida hingata. Ohtlikud radooni võib koguneda iga hoone, sealhulgas kodudes.

Radoon testimise komplektid, mida saab osta kodu-kauplustes, saab kindlaks teha, kas tase on ohutu. Kui ohtlikud kogused on avastanud, õiguskaitsevahendid on olemas.

Kopsuvähk võib põhjustada tüsistusi, nagu

Pain. Täpsem kopsuvähk, mis levib limaskesta kops või teise kehapiirkonda, näiteks luud, võib põhjustada valu.

Rääkige oma arstile, kui teil tekib valu. Valu võib esialgu olla kerged ja vahelduva, kuid võib muutuda konstantne. Ravimid, kiiritusravi ja muu ravi võib aidata teil mugavam.

Vedeliku rinnus (pleuraefusioon). Kopsuvähk võib põhjustada vedeliku koonduvat ruumi, mis ümbritseb kopsuhaigusi in rinnaõõnesse (pleura space).

Vedeliku kogunev rinnus võib põhjustada õhupuudust. Ravi on olemas voolata vedelik rinna ja vähendada riski, et pleuraefusioon ei juhtuks.

Cancer, mis levib teistesse kehaosadesse (metastaaside). Kopsuvähk sageli levib (metastasizes) teiste kehaosade, nagu aju ja luud.

Vähk, mis levib võib põhjustada valu, iiveldus, peavalu, või muud nähud sõltuvalt sellest, milline organ on kahjustatud. Kui kopsuvähk on levinud teistesse elunditesse, et üldiselt ei ole ravitavad. Ravi on olemas, et vähendada märke ja sümptomeid ja aitab teil elada kauem.

Katsed diagnoosida kopsuvähki

Kui teil on nähud ja sümptomid, mis teile muret, alustada nähes oma perearsti. Kui arst kahtlustab teil on kopsuvähk, saate tõenäoliselt suunatakse spetsialist. Spetsialistid, kes kohtlevad inimesed kopsuvähki võib sisaldada

Kopsuvähk lavastus

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Et aidata teil valmis, proovige

Lavad kopsuvähki

Kirurgia

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Kopsuvähi mõned põhilised küsimused küsida hulka

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Mitmed organisatsioonid soovitavad inimesed, kellel on suurenenud risk kopsuvähi kaaluda aastase kompuutertomograafia (CT) skaneerib otsima kopsuvähki. Kui sa oled 55 või vanem ning suitsu või kasutada suitsetavad, rääkige oma arstiga kasu ja riske kopsuvähki sõelumine.

Mõned uuringud näitavad, kopsuvähki sõelumine päästab elusid, leides vähi varem, kui seda võib käsitleda edukamalt. Aga teised uuringud leiavad, et kopsuvähki sõelumine näitab sageli rohkem healoomuline tingimused, mis võivad nõuda invasiivse katsetamine ja jätke inimesed asjatuid riske ja muret.

Kui seal on põhjust arvata, et teil võib olla kopsuvähk, arst saab tellida mitmeid katseid otsida vähirakke, et välistada muud tingimused. Selleks, et diagnoosida kopsuvähki, võib arst soovitada

Koeproovi (biopsia). Proov ebanormaalsete rakkude võib eemaldada menetlusele, mida nimetatakse biopsia.

Teie arst võib teha biopsia mitmel viisil, sealhulgas bronhoskoopia, kus teie arst uurib ebanormaalne valdkondades oma kopsud kasutades valgustatud toru, mis on läbinud kurku ja kopsudesse; Mediastinoscopy, milles tehakse sisselõige lobus kaelal ja instrumendigaasideks lisatakse taga rinnaluud võtta koeproove lümfisõlmedesse ja nõelbiopsia, kus teie arst kasutab röntgeni või CT pilte suunata nõela läbi oma rindkere seina ja kopsu kudet koguda kahtlane rakkudes.

Biopsiaproov võib võtta ka lümfisõlmedest või muudel aladel, kus vähk on levinud, nagu maksaga.

Kui teie kopsuvähki on diagnoositud arst töötab ulatuse määramiseks (laval) oma vähki. Teie vähk etappi aitab teil ja teie arst otsustada, milline ravi on kõige sobivam.

Hoiu testid võivad sisaldada uuringul, mis võimaldavad oma arsti otsima tõendeid, et vähk on levinud väljapoole oma kopsud. Need katsed hõlmavad kompuutertomograafia, magnetresonantstomograafia (MRI), positronemissioontomograafia (PET) ja luu skaneerib. Mitte iga katse on asjakohane iga inimene, nii et rääkida oma arstiga, kes kord on õige.

Väike kopsuvähk on mõnikord kirjeldatud kui piiratud või ulatuslik. Limited näitab vähi piirdub ühe kopsu. Ulatuslik näitab vähk on levinud väljapoole ühe kopsu.

Teie ja teie arst valida vähiravi kava põhineb paljudest teguritest, näiteks teie üldist tervist, ja staadiumist oma vähki ning oma p. Options sisaldavad tavaliselt ühe või mitme töötlemise, sealhulgas kirurgia, kemoteraapia, kiiritusravi või sihitud medikamentoossele ravile.

Mõnel juhul võite valida ei sundravi. Näiteks võid tunda, et kõrvaltoimed ravi kaalub üles võimaliku kasu. Kui see on nii, võib arst soovitada mugavust hooldus ravida ainult sümptomeid vähk põhjustab, nagu valu või õhupuudus.

Operatsiooni ajal oma kirurgi töötab eemaldada kopsuvähki ja varu terve kude. Protseduurid eemaldada kopsuvähki hulka

Kui teil seisab ees operatsioon, kirurg võib eemaldada ka lümfisõlmed oma rinnale, et vaadake neid märke vähki.

Kopsuvähk operatsiooni ohte, sealhulgas veritsus ja infektsioon. Oodata hingeldus pärast kopsuoperatsioonidega. Kui osa oma kopsu eemaldamist oma allesjäänud kopsukoe laiendab ajas ja oleks lihtsam hingata. Arst võib soovitada hingamisteede terapeut, kes võivad aidata teil läbi hingamise harjutused abi oma taastumist.

Keemiaravi kasutab narkootikume vähirakkude hävitamiseks. Üks või mitu kemoteraapia ravimitega võib anda läbi käsivarreveeni (intravenoosselt) või manustatakse suu kaudu. Kombinatsioon ravimeid tavaliselt on antud raviseeria jooksul nädala või kuu, kus katkestused vahel nii, et saate taastada.

Keemiaravi kasutatakse sageli pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis võivad jääda. Samuti võib kasutada enne operatsiooni kahaneb vähk ja et neid oleks kergem eemaldada. Mõningatel juhtudel keemiaravi võib kasutada valu leevendamiseks ja muid sümptomeid kaugelearenenud vähi.

Kiiritusravi kasutatakse suure võimsusega energia talad sellistest allikatest nagu röntgen ja prootonite tappa vähirakke. Kiiritusravi võib olla suunatud oma kopsuvähki väljaspool keha (kiiritusravi) või see võib asetada nõelad, seemnetest või kateetrid ja paigutada oma keha lähedal vähi (brachytherapy).

Kiiritusravi võib kasutada pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis võivad jääda. Võib kasutada ka esimese ravi kopsuvähki, mida ei saa eemaldada operatsiooni ajal. Inimestele kaugelearenenud kopsuvähk, kiiritusravist võib kasutada valu leevendamiseks ja muid sümptomeid.

Inimestele kopsuvähki, mis on väga väike, võib üks võimalus olla stereotaksiliste keha kiiritusravi. See vorm kiirguse eesmärk palju talad kiirguse erinevate nurkade alt on kopsuvähki. Stereotaktiline keha kiiritusravi tavaliselt ühes või mõne ravi. Teatud juhtudel võib seda kasutada asemel kirurgia väikeste kasvajad.

Suunatud teraapiad on uuemad vähiravi mis töötavad sihtides spetsiifilisi hälbeid vähirakkudes. Suunatud ravi narkootikume kasutatakse sageli kombinatsioonis kemoteraapiaga narkootikume.

Suunatud ravivõimalused kopsuvähi hulka

Mõned suunatud ravimeetodid töötavad ainult inimesed, kelle vähk on teatud geneetiline mutatsioon. Teie vähirakud katsetatakse laboris, et näha, kas need ravimid võivad aidata.

Kliinilised uuringud on uuringud eksperimentaalse kopsuvähi ravi. Te võite olla huvitatud registreerimisega kliinilise uuringu, kui kopsuvähi ravi ei tööta või kui teie ravivõimalused on piiratud.

Ravi uuritud kliinilises uuringus võib viimaseid uuendusi, kuid nad ei garanteeri ravi. Hoolikalt kaaluda ravi võimalusi oma arstiga.

Teie osalemine kliinilises uuringus võib aidata arstidel paremini mõista, kuidas ravida kopsuvähki tulevikus.

Inimeste kopsuvähki kogevad tihti nähud ja sümptomid vähk, samuti ravi kõrvaltoimed. Toetavat ravi, tuntud ka kui leevendavat ravi, on eriala meditsiini valdkonnas, mis hõlmab töötavad arst vähendada oma sümptomitele.

Arst võib soovitada, et te kohtuda palliatiivhoolduseks meeskonna varsti pärast diagnoosi, et tagada teile sobivad ajal ja pärast vähiravi.

Ühes uuringus inimesed kaugelearenenud mitteväikerakk-kopsuvähi vähi kes hakati toetav ravi varsti pärast nende diagnoosi elanud kauem kui need, kes jätkasid ravi, nagu keemiaravi ja kiiritusravi. Need saavad toetusravi teatatud parem tuju ja elukvaliteeti. Nad elasid keskmiselt ligi kolm kuud kauem, kui need, kes said tavapärast ravi saanud patsientidel.

Sul võib olla mures, et saavad leevendavat ravi tähendab, et sa ei saa läbida agressiivne ravi oma vähki. Aga mitte asendada tervendavat ravi, palliatiivne ravi täiendab oma vähiravi ja võib teha seda tõenäolisem, et saate täiendada oma ravi.

Paljud inimesed kopsuvähki õhupuudus mingil hetkel ka haiguse kulgu. Ravi, nagu lisahapnikku ja ravimid on olemas, et aidata teil end mugavamalt, kuid nad ei ole alati piisav.

Et tulla toime õhupuudus, see võib aidata

Rääkige oma arstile, kui teil esineb õhupuudust või kui teie sümptomid halvenevad, sest seal on palju muid ravi olemas, et leevendada õhupuudust.

Täiendavad ja alternatiivsed kopsuvähi ravi ei saa ravida oma vähki. Aga täiendava ja alternatiivse ravi võib sageli koos oma arsti abi aitab leevendada märke ja sümptomeid.

Arst aitab teil kaaluda kasu ja riske täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid.

American College of Chest Arstid soovitab inimestel kopsuvähki peaks kaaluma

Nõelravi. Ajal nõelravi istungil koolitatud praktik lisab väike nõelad täpsed punktid keha. Nõelravi võib leevendada valu ja lihtne vähiravi kõrvaltoimeid, nagu iiveldus ja oksendamine, kuid pole tõendeid, et nõelravi on mingit mõju oma vähki.

Nõelravi võib olla ohutud teha sertifitseeritud praktik. Paluge, et arst soovitada kedagi oma kogukonnas. Aga nõelravi ei ole ohutu, kui teil on madal vere vormelementide või võtta verevedeldajaid.

Massaaž. Ajal massaaž, massaaži terapeut kasutab oma käed survet nahale ja lihaseid. Massaaž aitab leevendada ärevust ja valu inimestel vähki. Mõned massaaž terapeudid on spetsiaalselt koolitatud töötama inimesed, kellel on vähk.

Küsige oma arstilt nimed massaaž terapeudid oma kogukonnas. Massaaž ei tohiks haiget. Teie massöörina ei tohiks survet kuskil oma kasvaja või kirurgiliste haavade. Vältige massaaži kui teie vere hulk on väike või kui te võtate verevedeldajaid.

Kasvajad võivad olla suur. Aja leiad viise, kuidas toime tulla stressi ja ebakindlust vähki. Seni võite leida see aitab

Leia keegi rääkida. Leia hea kuulaja, kes on valmis kuulama te räägite oma lootused ja hirmud. See võib olla sõber või pereliige. Mure ja arusaamist nõuandja, meditsiinilise sotsiaaltöötaja, vaimulikud liige või vähi tugirühm ka võib olla kasulik.

Küsige oma arstilt tugirühmade teie piirkonnas. Või vaadake telefoniraamatust, raamatukogus või vähk organisatsioon, nagu National Cancer Institute või American Cancer Society.

Ei ole kindel, kuidas vältida kopsuvähki, kuid võite vähendada oma riski, kui teil

külastada oma arsti

keemiaravi

kiiritusravi

Suunatud medikamentoosne ravi

Kliinilistes uuringutes

palliatiivhooldus

Toimetulek õhupuudus