kopsuvähk haiguse

Kopsuvähk on vähiliik mis algab kopsudes. Kopsud on kaks urbne organite rinnus, mis võtavad hapnikku kui hingata ja vabastab süsihappegaasi, kui sa hingata.

Kopsuvähk on peamine põhjus vähk surmajuhtumit USA, nii meeste kui ka naiste. Kopsuvähk väidab rohkem elusid igal aastal üle teha jämesoole, eesnäärme, munasarja ja rinnanäärme vähk kombineerida.

Sümptomid

Inimesed, kes suitsetavad on suurim risk kopsuvähki. Risk kopsuvähki suureneb aja ja sigarettide arvu olete suitsetanud. Kui teil suitsetamisest loobuda, isegi pärast smoking aastaid, siis võib oluliselt vähendada oma võimalusi haigestuda kopsuvähki.

Uus köha, mis ei lähe ära, Muutused kroonilise köha või “suitsetaja köha; Veriköha, isegi väike kogus; Õhupuudus; valu rinnus; hingamine; hääle kähisemine; Kehakaalu püüdmata; luuvalu, peavalu

Jooksul oma kopsud, peamine hingamisteede (bronhide) hargnema üha väiksemateks vahekäigud, väikseim, mida nimetatakse harudesse. Lõpus bronhioolide on pisikesed õhukotid (alveoolide).

Kopsuvähk tavaliselt ei põhjusta märkide ja sümptomite oma varasest lapsepõlvest. Märgid ja sümptomid Kopsuvähi esinevad ainult siis, kui haigus on arenenud.

Märgid ja sümptomid Kopsuvähi võib sisaldada

Väikesed kopsuvähk. Väikesed kopsuvähk esineb peaaegu eranditult suitsetajad ja on vähem levinud kui non-small kopsuvähk .; Non-small kopsuvähk. Non-small kopsuvähk on üldmõiste mitut tüüpi kopsuvähi, mis käituvad sarnaselt. Non-kopsuvähi hulka lamerakk-kartsinoom, adenokartsinoom ja suurrakk-kartsinoom.

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, panna oma arstiga.

Suitsetamine. Teie risk haigestuda kopsuvähki suureneb sigarettide arvu te suitsetate iga päev ja mitu aastat olete suitsetanud. Suitsetamisest loobumine mis tahes eas võib oluliselt vähendada oma riski haigestuda kopsuvähki .; Kokkupuude pruugitud suitsu. Isegi kui te ei suitseta, oma kopsuvähki haigestumise riski suurenemine, kui te kokku puutuda pruugitud suitsu .; Kokkupuude radooni. Radoon on toodetud looduslik lagunemine uraani pinnase, kivimite ja vee, et lõpuks muutub osa õhku, mida hingata. Ohtlikud radooni võib koguneda iga hoone, sealhulgas kodudes .; Radoon testimise komplektid, mida saab osta kodu-kauplustes, saab kindlaks teha, kas tase on ohutu. Kui ohtlikud kogused on avastanud, abinõud on saadaval .; Kokkupuude asbesti ja teisi kantserogeenid. Töökoha kokkupuude asbestiga ja muud ained, mis teadaolevalt põhjustavad vähktõbe – nagu arseen, kroom ja nikkel – ka võib suureneda risk haigestuda kopsuvähki, eriti kui oled suitsetaja .; Perekonna ajalugu kopsuvähki. Inimesed, kellel on vanem, vend või laps kopsuvähk on suurem risk haiguse.

põhjuste

Kui te suitsu ja suutnud maha jätta, panna oma arstiga. Arst võib soovitada strateegiad suitsetamisest loobumiseks, nagu nõustamine, ravimid ja nikotiini tooteid.

Suitsetamine põhjustab enamuse kopsuvähki – nii suitsetajad ja kokkupuutuvate inimeste pruugitud suitsu. Aga kopsuvähki esineb ka inimesi, kes pole kunagi suitsetanud ja need, kes ei ole kunagi olnud pikaajaline kokkupuude pruugitud suitsu. Sellistel juhtudel ei pruugi olla selge põhjus kopsuvähki.

Arstid usuvad suitsetamine põhjustab kopsuvähki kahjustades rakkude liin kopsudesse. Kui hingata sigaretisuits, mis on täis vähki tekitada aineid (kantserogeenid), muutused kopsukoes algab peaaegu kohe.

Algul keha võib olla võimalik remontida kahju. Aga iga korduv kokkupuude, normaalseid rakke, et liin kopsudesse üha kahjustatud. Aja jooksul kahju põhjustab rakkude tegutsema ebanormaalselt ja lõpuks vähi tekke.

Arstid jagavad kopsuvähk kahte suurde rühma ilmumise alusel kopsuvähi rakud mikroskoobi all. Arst teeb ravi otsuseid, mis põhinevad mis suurte tüüpi kopsuvähk pead. Kaks põhilist tüüpi kopsuvähk hulka

Riskitegurid

Mitmed tegurid võivad suurendada teie risk haigestuda kopsuvähki. Mõned riskitegurid saab kontrollida, kasutades näiteks suitsetamisest loobumiseks. Ja muud tegurid ei saa kontrollida, nagu oma perekonna ajalugu.

Õhupuudus. Inimesed kopsuvähki saab esineb õhupuudust, kui vähk kasvab blokeerida suur hingamisteedesse. Kopsuvähk võib põhjustada ka vedeliku kogunemist kopsude ümber, raskendades jaoks kopsuhaigusi laiendada täielikult, kui sa hingata .; Veriköha. Kopsuvähk võib põhjustada verejooksu hingamisteede, mis võib põhjustada laduma verd (hemoptysis). Vahel veritsus võivad muutuda tõsisteks. Ravi on olemas verejooks, .; Pain. Täpsem kopsuvähk, mis levib limaskesta kops või teise kehapiirkonda, näiteks luud, võib põhjustada valu .; Rääkige oma arstile, kui teil tekib valu. Valu võib esialgu olla kerged ja vahelduva, kuid võib muutuda konstantne. Ravimid, kiiritusravi ja muu ravi võib aidata teil mugavam .; Vedeliku rinnus (pleuraefusioon). Kopsuvähk võib põhjustada vedeliku koonduvat ruumi, mis ümbritseb kopsuhaigusi in rinnaõõnesse (pleura space) .; Vedeliku kogunev rinnus võib põhjustada õhupuudust. Ravi on olemas voolata vedelik rinna ja vähendada riski, et pleuraefusioon toimub taas .; Cancer, mis levib teistesse kehaosadesse (metastaaside). Kopsuvähk sageli levib (metastasizes) teiste kehaosade, näiteks ajju ja kondid .; Vähk, mis levib võib põhjustada valu, iiveldus, peavalu, või muud nähud sõltuvalt sellest, milline organ on kahjustatud. Kui kopsuvähk on levinud teistesse elunditesse, et üldiselt ei ole ravitavad. Ravi on olemas, et vähendada märke ja sümptomeid ja aitab teil elada kauem.

tüsistused

Riskifaktorid kopsuvähki hulka

Arstid, kes on spetsialiseerunud vähi ravis (onkoloogid); Arstid, kes diagnoosida ja ravida kopsuhaigused (pulmonoloogia); Arstid, kes kasutavad kiirgus vähi raviks (kiirgus onkoloogid); Kirurgid, kes tegutsevad kopsu (rindkere kirurgid); Arstid, kes kohtlevad märke ja sümptomeid vähk ja ravi (palliatiivhoolduseks spetsialistid)

Kokkupuude radooni. Radoon on toodetud looduslik lagunemine uraani pinnase, kivimite ja vee, et lõpuks muutub osa õhku, mida hingata. Ohtlikud radooni võib koguneda iga hoone, sealhulgas kodudes.

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti .; Kirjutage kõik sümptomid sul on, kaasa arvatud see võib tunduda mitteseotud põhjus, miks sa planeeritud määramisest. Märkus Kui teie sümptomid hakkasid .; Märgi võti isikuandmeid, sealhulgas asjad viimastel elu muutub, või suuremate rõhutab .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine või toidulisandeid te võtate .; Koguge oma meditsiinilisi andmeid. Kui olete olnud rindkere röntgen või skaneerimine teha erinevat arsti, püüab saada, et fail ja viia see oma ametisse .; Kaaluda pereliige või sõber kaasa. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

Ettevalmistused oma ametisse

Radoon testimise komplektid, mida saab osta kodu-kauplustes, saab kindlaks teha, kas tase on ohutu. Kui ohtlikud kogused on avastanud, õiguskaitsevahendid on olemas.

Kopsuvähk võib põhjustada tüsistusi, nagu

Mis tüüpi kopsuvähk ma pean ?; Kas ma saaksin rindkere röntgen või kompuutertomograafia, mis näitab minu vähk ?; Mis põhjustab minu sümptomid ?; Mis on etapp minu kopsuvähki ?; Kas mul on vaja rohkem katseid ?; Kui minu kopsuvähi rakke testida geeni mutatsioonid, mis võib määrata minu ravivõimalusi ?; Kas minu vähk levinud teistesse osadesse oma keha ?; Mis on minu ravi võimalused ?; Kas mõni neist ravivõimalusi ravida minu vähk ?; Millised on võimalikud kõrvaltoimed iga ravi ?; Kas üks ravi, mis te arvate, on minu jaoks parim ?; Kas on kasu, kui ma suitsetamisest nüüd ?; Mis nõu annaksite sõber või pereliige minu olukorras ?; Mis siis, kui ma ei taha ravi ?; Kas on võimalusi, et leevendada märke ja sümptomeid ma kogevad ?; Kas ma saan registreeruda kliinilise uuringu ?; Kui ma näen, spetsialist? Mida see kulu, ja minu kindlustuskaitse ?; Kas brošüürid ja muud materjali, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?

Pain. Täpsem kopsuvähk, mis levib limaskesta kops või teise kehapiirkonda, näiteks luud, võib põhjustada valu.

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Kas te ähkima hingates ?; Kas teil on köha, mis tunne sul puhastades kõri ?; Kas te olete kunagi diagnoositud emfüseem või krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ?; Kas te võtate ravimeid õhupuudus ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid?

Rääkige oma arstile, kui teil tekib valu. Valu võib esialgu olla kerged ja vahelduva, kuid võib muutuda konstantne. Ravimid, kiiritusravi ja muu ravi võib aidata teil mugavam.

Vedeliku rinnus (pleuraefusioon). Kopsuvähk võib põhjustada vedeliku koonduvat ruumi, mis ümbritseb kopsuhaigusi in rinnaõõnesse (pleura space).

Imaging testid. Röntgen pildi oma kopsud võib paljastada ebanormaalne mass või sõlm. Kompuutertomograafia võib paljastada väikesed kahjustused, kopsudes, mis ei pruugi olla avastatud röntgen .; Röga tsütoloogia. Kui teil on köha ja toodavad röga, vaadates röga mikroskoobi all võib mõnikord avastata kopsuvähki rakkude .; Koeproovi (biopsia). Proov ebanormaalsete rakkude võib eemaldada menetlusele, mida nimetatakse biopsia .; Teie arst võib teha biopsia mitmel viisil, sealhulgas bronhoskoopia, kus teie arst uurib ebanormaalne valdkondades oma kopsud kasutades valgustatud toru, mis on läbinud kurku ja kopsudesse, Mediastinoscopy, milles tehakse sisselõige lobus kaelal ja instrumendigaasideks lisatakse taga rinnaluud võtta koeproove lümfisõlmed ja nõelbiopsia, kus teie arst kasutab röntgeni või CT pilte suunata nõela läbi oma rindkere seina ja kopsu kudet koguda kahtlane rakkude .; Biopsiaproov võib võtta ka lümfisõlmedest või muudel aladel, kus vähk on levinud, nagu maksaga.

Testid ja diagnoosi

Vedeliku kogunev rinnus võib põhjustada õhupuudust. Ravi on olemas voolata vedelik rinna ja vähendada riski, et pleuraefusioon ei juhtuks.

Lade I. Cancer piirdub kopsu ja ei ole levinud lümfisõlmedesse. Kasvaja on üldiselt väiksem kui 2 tolli (5 sentimeetrit) kogu .; II etapp. Kasvaja selles etapis võib olla kasvanud suuremaks kui 2 tolli, või see võib olla väiksem kasvaja, mis hõlmab lähedal struktuurid nagu rindkeret diafragma või limaskesta kopsude ümber (kopsukelme). Vähk võib olla levinud lähedal lümfisõlmed .; III etapp. Kasvaja selles etapis võib olla kasvanud väga suur ja tunginud teiste organite paigale kopsudesse. Või võib seda etappi viitavad väiksemale kasvaja kaasas vähirakkude lümfisõlmede kaugemal kopsudesse .; IV etapp. Cancer on levinud väljapoole kopsuhaigusi teistele kops või kaugete kehaosadele.

Cancer, mis levib teistesse kehaosadesse (metastaaside). Kopsuvähk sageli levib (metastasizes) teiste kehaosade, nagu aju ja luud.

Vähk, mis levib võib põhjustada valu, iiveldus, peavalu, või muud nähud sõltuvalt sellest, milline organ on kahjustatud. Kui kopsuvähk on levinud teistesse elunditesse, et üldiselt ei ole ravitavad. Ravi on olemas, et vähendada märke ja sümptomeid ja aitab teil elada kauem.

Hooldamine ja narkootikumid

Kui teil on nähud ja sümptomid, mis teile muret, alustada nähes oma perearsti. Kui arst kahtlustab teil on kopsuvähk, saate tõenäoliselt suunatakse spetsialist. Spetsialistid, kes kohtlevad inimesed kopsuvähki võib sisaldada

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Et aidata teil valmis, proovige

Wedge resektsioon eemaldada väike osa kopsu, mis sisaldab kasvaja koos varu tervete kudede; Segmendipõhine resektsiooni eemaldada suurem osa kopsu, kuid mitte kogu lobe; Lobectomy eemaldada kogu lobe ühe kopsu; Pneumonektoomia eemaldada kogu kopsu

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Kopsuvähi mõned põhilised küsimused küsida hulka

Alternatiivmeditsiin

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Mitmed organisatsioonid soovitavad inimesed, kellel on suurenenud risk kopsuvähi kaaluda aastase kompuutertomograafia (CT) skaneerib otsima kopsuvähki. Kui sa oled 55 või vanem ning suitsu või kasutada suitsetavad, rääkige oma arstiga kasu ja riske kopsuvähki sõelumine.

Toimetulek ja tugi

Mõned uuringud näitavad, kopsuvähki sõelumine päästab elusid, leides vähi varem, kui seda võib käsitleda edukamalt. Aga teised uuringud leiavad, et kopsuvähki sõelumine näitab sageli rohkem healoomuline tingimused, mis võivad nõuda invasiivse katsetamine ja jätke inimesed asjatuid riske ja muret.

Kui seal on põhjust arvata, et teil võib olla kopsuvähk, arst saab tellida mitmeid katseid otsida vähirakke, et välistada muud tingimused. Selleks, et diagnoosida kopsuvähki, võib arst soovitada

Ärahoidmine

Lisateavet Kopsuvähk

Koeproovi (biopsia). Proov ebanormaalsete rakkude võib eemaldada menetlusele, mida nimetatakse biopsia.

Teie arst võib teha biopsia mitmel viisil, sealhulgas bronhoskoopia, kus teie arst uurib ebanormaalne valdkondades oma kopsud kasutades valgustatud toru, mis on läbinud kurku ja kopsudesse; Mediastinoscopy, milles tehakse sisselõige lobus kaela ja instrumendigaasideks lisatakse taga rinnaluud võtta koeproove lümfisõlmed; ja nõelbiopsia, kus teie arst kasutab röntgeni või CT pilte suunata nõela läbi oma rindkere seina ja kopsu kudet koguda kahtlane rakke.

Biopsiaproov võib võtta ka lümfisõlmedest või muudel aladel, kus vähk on levinud, nagu maksaga.

Kui teie kopsuvähki on diagnoositud arst töötab ulatuse määramiseks (laval) oma vähki. Teie vähk etappi aitab teil ja teie arst otsustada, milline ravi on kõige sobivam.

Hoiu testid võivad sisaldada uuringul, mis võimaldavad oma arsti otsima tõendeid, et vähk on levinud väljapoole oma kopsud. Need katsed hõlmavad kompuutertomograafia, magnetresonantstomograafia (MRI), positronemissioontomograafia (PET) ja luu skaneerib. Mitte iga katse on asjakohane iga inimene, nii et rääkida oma arstiga, kes kord on õige.

Väike kopsuvähk on mõnikord kirjeldatud kui piiratud või ulatuslik. Limited näitab vähi piirdub ühe kopsu. Ulatuslik näitab vähk on levinud väljapoole ühe kopsu.

Teie ja teie arst valida vähiravi kava põhineb paljudest teguritest, näiteks teie üldist tervist, ja staadiumist oma vähist ja oma eelistusi. Options sisaldavad tavaliselt ühe või mitme töötlemise, sealhulgas kirurgia, kemoteraapia, kiiritusravi või sihitud medikamentoossele ravile.

Mõnel juhul võite valida ei sundravi. Näiteks võid tunda, et kõrvaltoimed ravi kaalub üles võimaliku kasu. Kui see on nii, võib arst soovitada mugavust hooldus ravida ainult sümptomeid vähk põhjustab, nagu valu või õhupuudus.

Afatinib (Gilotrif); Bevatsisumaab (Avastin); Ceritinib (Zykadia); Crizotinib (Xalkori); Erlotiniibvesinikkloriidina (Tarceva); Nivolumab (Opdivo); Ramucirumab (Cyramza)

Operatsiooni ajal oma kirurgi töötab eemaldada kopsuvähki ja varu terve kude. Protseduurid eemaldada kopsuvähki hulka

Kui teil seisab ees operatsioon, kirurg võib eemaldada ka lümfisõlmed oma rinnale, et vaadake neid märke vähki.

Püüa lõdvestuda. Hingeldus võib olla hirmutav. Aga hirm ja ärevus ainult raskendab hingamist. Kui te tunnete end hingeldus, proovida hallata hirm valides tegevus, mis aitab teil lõõgastuda. Kuula muusikat, kujutage ette oma lemmik puhkust kohapeal, mediteerida või öelda palve .; Leia mugav asend. See võib aidata keha ettepoole kui hingeldus .; Keskendu oma hinge. Kui tunned, hingeldus, keskenduda oma meelt oma hingamine. Selle asemel, et täita oma kopsud õhuga keskenduda liigub lihastesse, et kontrollida oma diafragma. Proovi kaudu hingamist kokku tõmmata huuled ja sammumine oma hingetõmmet oma tegevust .; Salvesta oma energiat, mis on oluline. Kui oled hingeldus, siis võib väsivad kergesti. Lõigatud ebaolulisest ülesanded oma päeva nii, et saate salvestada oma energia, mida on vaja teha.

Kopsuvähk operatsiooni ohte, sealhulgas veritsus ja infektsioon. Oodata hingeldus pärast kopsuoperatsioonidega. Kui osa oma kopsu eemaldamist oma allesjäänud kopsukoe laiendab ajas ja oleks lihtsam hingata. Arst võib soovitada hingamisteede terapeut, kes võivad aidata teil läbi hingamise harjutused abi oma taastumist.

Keemiaravi kasutab narkootikume vähirakkude hävitamiseks. Üks või mitu kemoteraapia ravimitega võib anda läbi käsivarreveeni (intravenoosselt) või manustatakse suu kaudu. Kombinatsioon ravimeid tavaliselt on antud raviseeria jooksul nädala või kuu, kus katkestused vahel nii, et saate taastada.

Keemiaravi kasutatakse sageli pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis võivad jääda. Samuti võib kasutada enne operatsiooni kahaneb vähk ja et neid oleks kergem eemaldada. Mõningatel juhtudel keemiaravi võib kasutada valu leevendamiseks ja muid sümptomeid kaugelearenenud vähi.

Kiiritusravi kasutatakse suure võimsusega energia talad sellistest allikatest nagu röntgen ja prootonite tappa vähirakke. Kiiritusravi võib olla suunatud oma kopsuvähki väljaspool keha (kiiritusravi) või see võib asetada nõelad, seemnetest või kateetrid ja paigutada oma keha lähedal vähi (brachytherapy).

Kiiritusravi võib kasutada pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis võivad jääda. Võib kasutada ka esimese ravi kopsuvähki, mida ei saa eemaldada operatsiooni ajal. Inimestele kaugelearenenud kopsuvähk, kiiritusravist võib kasutada valu leevendamiseks ja muid sümptomeid.

Nõelravi. Ajal nõelravi istungil koolitatud praktik lisab väike nõelad täpsed punktid keha. Nõelravi võib leevendada valu ja lihtne vähiravi kõrvaltoimeid, nagu iiveldus ja oksendamine, kuid pole tõendeid, et nõelravi on mingit mõju oma vähki .; Nõelravi võib olla ohutud teha sertifitseeritud praktik. Paluge, et arst soovitada kedagi oma kogukonnas. Aga nõelravi ei ole ohutu, kui teil on madal vere vormelementide või võtta verevedeldajaid .; Hüpnoos. Hüpnoos on teatud tüüpi ravi, mis paneb sind trance-like riik, mis võib olla lõõgastav. Hüpnoos on tavaliselt tehtud terapeut, kes viib teid läbi lõdvestusharjutusi ja küsib mõtlema meeldiv ja positiivseid mõtteid. Hüpnoos võib vähendada ärevus, iiveldus ja valu inimestel vähki .; Massaaž. Ajal massaaž, massaaži terapeut kasutab oma käed survet nahale ja lihaseid. Massaaž aitab leevendada ärevust ja valu inimestel vähki. Mõned massaaž terapeudid on spetsiaalselt koolitatud töötama inimesed, kellel on vähk .; Küsige oma arstilt nimed massaaž terapeudid oma kogukonnas. Massaaž ei tohiks haiget. Teie massöörina ei tohiks survet kuskil oma kasvaja või kirurgiliste haavade. Vältige massaaži kui teie vere hulk on väike või kui te võtate verevedeldajaid .; Meditatsioon. Meditatsioon on aeg vaikne peegeldus, kus teil keskenduda midagi, nagu idee, pilt või heli. Meditatsioon võib vähendada stressi ja parandada elukvaliteeti inimeste vähki. Meditatsioon saab teha ise või võib olla instruktorid oma kogukonnas. Küsi soovitusi oma tervishoiu meeskond või sõprade ja perega .; Jooga. Jooga ühendab õrna venitusharjutuse koos sügav hingamine ja meditatsioon. Jooga võib aidata inimestel vähki uni parem. Jooga on üldiselt ohutu, kui õpetab koolitatud juhendaja, kuid ei tee mingeid käike, et haiget või ei tundu õige. Paljud treeningkeskus pakkuda joogatunnid. Esita oma sõpradele ja perele arvamusi joogatunnid nad on võtnud.

Inimestele kopsuvähki, mis on väga väike, võib üks võimalus olla stereotaksiliste keha kiiritusravi. See vorm kiirguse eesmärk palju talad kiirguse erinevate nurkade alt on kopsuvähki. Stereotaktiline keha kiiritusravi tavaliselt ühes või mõne ravi. Teatud juhtudel võib seda kasutada asemel kirurgia väikeste kasvajad.

Suunatud teraapiad on uuemad vähiravi mis töötavad sihtides spetsiifilisi hälbeid vähirakkudes. Suunatud ravi narkootikume kasutatakse sageli kombinatsioonis kemoteraapiaga narkootikume.

Suunatud ravivõimalused kopsuvähi hulka

Mõned suunatud ravimeetodid töötavad ainult inimesed, kelle vähk on teatud geneetiline mutatsioon. Teie vähirakud katsetatakse laboris, et näha, kas need ravimid võivad aidata.

Loe piisavalt kopsuvähki teha otsuseid oma ravi. Küsige oma arstilt oma kopsuvähk, sealhulgas oma ravivõimalusi, ja kui soovite, oma prognoosi. Nagu te rohkem teada kopsuvähki, siis võib muutuda usalda teha ravi otsuseid .; Hoidke sõprade ja perega lähedale. Hoiame oma lähedasi suhteid tugeva aitab teil tegeleda oma kopsuvähki. Sõbrad ja pere võib pakkuda praktilist tuge vajate, näiteks aidates hoolitseda oma maja, kui sa oled haiglas. Ja nad võivad olla emotsionaalset tuge kui tunduda vähi .; Leia keegi rääkida. Leia hea kuulaja, kes on valmis kuulama te räägite oma lootused ja hirmud. See võib olla sõber või pereliige. Mure ja arusaamist nõuandja, meditsiinilise sotsiaaltöötaja, vaimulikud liige või vähi tugirühm ka võib olla kasulik .; Küsige oma arstilt tugirühmade teie piirkonnas. Või vaadake telefoniraamatust, raamatukogus või vähk organisatsioon, nagu National Cancer Institute või American Cancer Society.

Kliinilised uuringud on uuringud eksperimentaalse kopsuvähi ravi. Te võite olla huvitatud registreerimisega kliinilise uuringu, kui kopsuvähi ravi ei tööta või kui teie ravivõimalused on piiratud.

Ravi uuritud kliinilises uuringus võib viimaseid uuendusi, kuid nad ei garanteeri ravi. Hoolikalt kaaluda ravi võimalusi oma arstiga.

Teie osalemine kliinilises uuringus võib aidata arstidel paremini mõista, kuidas ravida kopsuvähki tulevikus.

Inimeste kopsuvähki kogevad tihti nähud ja sümptomid vähk, samuti ravi kõrvaltoimed. Toetavat ravi, tuntud ka kui leevendavat ravi, on eriala meditsiini valdkonnas, mis hõlmab töötavad arst vähendada oma sümptomitele.

Arst võib soovitada, et te kohtuda palliatiivhoolduseks meeskonna varsti pärast diagnoosi, et tagada teile sobivad ajal ja pärast vähiravi.

Ühes uuringus inimesed kaugelearenenud mitteväikerakk-kopsuvähi vähi kes hakati toetav ravi varsti pärast nende diagnoosi elanud kauem kui need, kes jätkasid ravi, nagu keemiaravi ja kiiritusravi. Need saavad toetusravi teatatud parem tuju ja elukvaliteeti. Nad elasid keskmiselt ligi kolm kuud kauem, kui need, kes said tavapärast ravi saanud patsientidel.

Ära suitseta. Kui te pole kunagi suitsetanud, ei hakka. Rääkige oma lastele ei suitseta, nii et nad saaksid aru, kuidas seda vältida peamine riskitegur kopsuvähki. Alustada vestlustes suitsetamise ohtudest oma lastele varakult, et nad teavad, kuidas reageerivad survele .; Suitsetamisest. Suitsetamisest nüüd. Suitsetamisest loobumine vähendab riski haigestuda kopsuvähki, isegi siis, kui olete suitsetanud aastat. Rääkige oma arstiga, strateegiad ja peatus lubatud abivahendeid, mis aitavad teil loobuda. Valikud on nikotiini tooteid, ravimeid ja tugirühmade .; Vältida pruugitud suitsu. Kui elate või töötate suitsetaja, kutsun teda maha jätta. Vähemalt on, paluda tal suitsetada väljaspool. Vältida piirkondades, kus inimesed suitsetavad, nagu baarid ja restoranid ning otsima suitsuvaba võimalusi .; Testi oma kodus radoon. Kas radooni taset oma kodus kontrollida, eriti kui sa elad maal, kus radoon on teada, et probleem. Kõrge radooni tase saab parandada, et muuta oma kodu turvalisemaks. Teavet radoon katsetamine, võta ühendust kohaliku osakonna rahvatervise või kohaliku peatükis American Lung Association .; Vältida tööl kantserogeenidega. Kasutage ettevaatusabinõusid, et kaitsta end kokkupuutumine mürgiste kemikaalide tööl. Järgige oma tööandja ettevaatusabinõusid. Näiteks, kui sa antud näomaski kaitse, alati kanda. Küsige oma arstilt, mida rohkem saab teha, et kaitsta ennast tööl. Teie risk kopsukahjustusi töökohal kantserogeenide suureneb, kui te suitsu .; Söö toitumine täis puu-ja köögivilju. Vali tervislik toitumine erinevaid puu- ja köögivilju. Toit vitamiinide ja toitainete parim. Vältige suurte annuste vitamiinid tableti kujul, sest need võivad olla kahjulikud. Näiteks teadlased loodavad, et vähendada riski haigestuda kopsuvähki on suitsetajad andis neile beetakaroteen toidulisandeid. Tulemused näitasid, toidulisandid tegelikult suurenenud vähiriski suitsetajatel .; Teostada kõige nädalapäevadel. Kui te ei kasuta regulaarselt, alustada aeglaselt. Proovige teostada kõige nädalapäevadel.

Sul võib olla mures, et saavad leevendavat ravi tähendab, et sa ei saa läbida agressiivne ravi oma vähki. Aga mitte asendada tervendavat ravi, palliatiivne ravi täiendab oma vähiravi ja võib teha seda tõenäolisem, et saate täiendada oma ravi.

Kopsuvähk operatsioon võib hõlmata ühe portsjoni eemaldamise kopsu- või kogu kopsus. Operatsiooni eemaldada kopsuvähk ja väike osa terve koe nimetatakse kiilu resektsiooni. Eemaldamine suurema osa kopsu nimetatakse häälikute resektsioon. Operatsioon eemaldada üks kops viie hõlmade nimetatakse lobectomy. Eemaldamine terve kopsu nimetatakse pneumonektoomia.

Paljud inimesed kopsuvähki õhupuudus mingil hetkel ka haiguse kulgu. Ravi, nagu lisahapnikku ja ravimid on olemas, et aidata teil end mugavamalt, kuid nad ei ole alati piisav.

Et tulla toime õhupuudus, see võib aidata

Rääkige oma arstile, kui teil esineb õhupuudust või kui teie sümptomid halvenevad, sest seal on palju muid ravi olemas, et leevendada õhupuudust.

Täiendavad ja alternatiivsed kopsuvähi ravi ei saa ravida oma vähki. Aga täiendava ja alternatiivse ravi võib sageli koos oma arsti abi aitab leevendada märke ja sümptomeid.

Arst aitab teil kaaluda kasu ja riske täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid.

American College of Chest Arstid soovitab inimestel kopsuvähki peaks kaaluma

Nõelravi. Ajal nõelravi istungil koolitatud praktik lisab väike nõelad täpsed punktid keha. Nõelravi võib leevendada valu ja lihtne vähiravi kõrvaltoimeid, nagu iiveldus ja oksendamine, kuid pole tõendeid, et nõelravi on mingit mõju oma vähki.

Nõelravi võib olla ohutud teha sertifitseeritud praktik. Paluge, et arst soovitada kedagi oma kogukonnas. Aga nõelravi ei ole ohutu, kui teil on madal vere vormelementide või võtta verevedeldajaid.

Massaaž. Ajal massaaž, massaaži terapeut kasutab oma käed survet nahale ja lihaseid. Massaaž aitab leevendada ärevust ja valu inimestel vähki. Mõned massaaž terapeudid on spetsiaalselt koolitatud töötama inimesed, kellel on vähk.

Küsige oma arstilt nimed massaaž terapeudid oma kogukonnas. Massaaž ei tohiks haiget. Teie massöörina ei tohiks survet kuskil oma kasvaja või kirurgiliste haavade. Vältige massaaži kui teie vere hulk on väike või kui te võtate verevedeldajaid.

Kasvajad võivad olla suur. Aja leiad viise, kuidas toime tulla stressi ja ebakindlust vähki. Seni võite leida see aitab

Leia keegi rääkida. Leia hea kuulaja, kes on valmis kuulama te räägite oma lootused ja hirmud. See võib olla sõber või pereliige. Mure ja arusaamist nõuandja, meditsiinilise sotsiaaltöötaja, vaimulikud liige või vähi tugirühm ka võib olla kasulik.

Küsige oma arstilt tugirühmade teie piirkonnas. Või vaadake telefoniraamatust, raamatukogus või vähk organisatsioon, nagu National Cancer Institute või American Cancer Society.

Veel Kopsuvähk

Ei ole kindel, kuidas vältida kopsuvähki, kuid võite vähendada oma riski, kui teil

Sümptomid ja ravi

1

 1

)