Kopsuvähk

Operatsioon on eelistatud patsientidel, kes põevad varakult non-small kopsuvähk või NSCLC. Kahjuks enamus patsiente, kellel on arenenud või metastaatilise haiguse ei sobi operatsiooni.

Inimesed, kes on kopsuvähk, et ei ole levinud on tavaliselt taluvad operatsiooni, kui nad on piisavalt kopsufunktsiooni.

Kuigi Kopsuvähk on peamine põhjus vähk surma USA-s nii meestel kui ka naistel, nii esinemise kopsuvähki ja surmade saab vähendada. Enam kui neli viiest kopsuvähijuhu seostatakse suitsetamise. Põhjus-tagajärg suhe on põhjalikult dokumenteeritud. 1920-ndate aastate suure hulga inimesi hakkas suitsetama sigarette, arvatavasti vastuseks suurenenud reklaami. Kakskümmend aastat hiljem sagedust kopsuvähk meestel …

See osa, mis lobe, täielik tüvele või kogu kopsu võib eemaldada. Ulatus eemaldamine sõltub kasvaja suurust, tema asukoht, ning kui kaugele on see levinud.

Tehnikat nimega cryosurgery kasutatakse mõnikord kopsuvähi. In cryosurgery, kasvaja on külmutatud, mis hävitab seda. See ravi on peamiselt vaid patsientidel, kes ei talu traditsioonilise operatsiooni.

Vaatamata täielikku kirurgilist eemaldamist, suur osa patsientidest varajases staadiumis vähk on kordumise vähki.

Operatsioon ei ole laialdaselt kopsuvähiga patsienti. Kuna SCLC levib laialdaselt ja kiiresti läbi keha, eemaldades kõik kirurgiliselt on tavaliselt võimatu.

Operatsiooni kopsuvähki on suur operatsioon. Paljud inimesed kogeda valu, nõrkus, väsimus ja õhupuudus pärast operatsiooni. Enamik probleeme ringi liikudes, köha ja hinga sügavalt. Taastumise aeg võib olla mitu nädalat või isegi kuud.

Video-toega torakoskoopilised operatsioon (anumad) on vähem invasiivne tüüpi operatsiooni, mida kasutatakse siis, kui võimalik, et ravi varases staadiumis kopsuvähi. Taastumine selline operatsioon on tavaliselt kiiremini kui traditsiooniliste operatsiooni.

 pärit

Allikad

“Kopsuvähk Kirurgia.”

Niu L. Journal of rindkere Disease august 2012.

Marylandi ülikooli meditsiinikeskus: “Non-kopsuvähi raviks.”

Uptodate: “juhtimine I etapp ja II etapi non-small kopsuvähk.”