kontagioosse molluski haigus

Kontagioosse molluski (mo-LUS-kum kun-Tay-jee-OH-summa) on suhteliselt levinud viirusinfektsioon naha, mis põhjustab ümmargused, kõvad, valutu muhke ulatudes suurus Älykääpiö et pliiats kustutuskumm. Kui muhud on kriimustatud või vigastatud, võib nakkus levida ümbritseva naha.

Kuigi kõige sagedamini lapsed, kontagioosse molluski võib mõjutada ka täiskasvanutele – eriti need, kellel on nõrgenenud immuunsüsteem. Täiskasvanutel muidu normaalne immuunsüsteem, kontagioosse molluski kaasates genitaale peetakse sugulisel teel levivate haiguste.

Sümptomid

Kontagioosse molluski levib otsese isiku-to-person kontakt ja kokkupuutel saastunud esemete. Muhke seotud kontagioosse molluski kaovad tavaliselt ühe aasta jooksul ilma ravita, kuid arsti abiga eemaldamine on ka võimalus.

Tõstetakse, ümmargused ja lihavärvilised; Kas väike – tavaliselt alla umbes 1/4 tolli (väiksem kui 6 mm) läbimõõduga; Tüüpiliselt on väike süvend (umbilication) või dot ülaosas kesklinna lähedal; Võib olla punane ja põletikuline; Võib olla sügelevad; Saab kergesti eemaldatav kriimustada ega hõõrdumine, mis võib levida viirus kõrvalolevate nahaga; Tavaliselt ilmuvad näole, kaelale, kaenla, käte ja tops käes lastel; Võib näha suguelundeid, alakõhus ja sisemine reied täiskasvanutel kui nakkuse sugulisel teel levivate

Kontagioosse molluski on ühine nahapõletik, mis põhjustab tõstetud, ümmargused, ihukarva nahapinnast. Need muhud võivad muutuda punaseks ja põletikuliseks.

Märgid ja sümptomid kontagioosse molluski hulka nahapinnast, et

Kui te kahtlustate, teie või teie lapsel on molluski contagiosum, konsulteerige oma esmatasandi arsti.

Otsene naha-to-nahaga; Kontakt saastunud esemeid, nagu mänguasjad, rätikud ja kraan käepidemed; Seksuaalse kontakti kaudu nakatunud partner

Viirus, mis põhjustab kontagioosse molluski levib kergesti läbi

Mis sümptomid sul tekib ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid ?; Mis ravimeid ja toidulisandeid te võtate regulaarselt?

põhjuste

Kriimustada või hõõrudes muhke levib viirus lähedal nahka.

Rohkem levinud molluski contagiosis infektsioonid võivad esineda inimeste immuunsüsteemi nõrgenemise ja lastel, kellel on atoopiline dermatiit.

Need punnid ja nahk nende ümber võib saada punane ja põletikuline. See on arvatavasti immuunvastuse infektsioon. Kui kriimustatud, need muhud võivad nakatuda. Kui kahjustused tunduvad silmalaugudel, pinkeye (konjunktiviit) saab arendada.

Sa tõenäoliselt alustada külastades teie või teie lapse esmatasandi arst. Kuid mõnel juhul, kui helistate luua kokkusaamine, siis võib nimetatud koheselt arsti, kes on spetsialiseerunud ravivad nahahaigusi (dermatoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse. Järgnev informatsioon aitab sul ette valmistada oma visiidi, ja mõista, mida oodata oma arsti.

Riskitegurid

Enne oma ametisse, kirjutada nimekiri, mis vastab järgmistele küsimustele

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Kas teil on olnud sarnane kahjustused varem ?; Kas keegi lähedane teil olnud sarnaseid kahjustusi?

tüsistused

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Ärritab tooteid. Need preparaadid sisaldavad sageli koostisainetega nagu salitsüülhape või kaaliumhüdroksiidi, mis aitavad lahustada kahjustus aja jooksul. Teised võivad põhjustada blister moodustada all muhk, tõstes seda ära oma nahale .; Aktuaalne kreemid. Prescription kreemid ja geelid sisaldavate retinoididele – nagu tretinoiinil (Atralin, Retin-A, jt), adapalene (Differin) ja tazarotene (Avage, Tazorac) – on kasutatud raviks kontagioosse molluski. Need ravimid ei saa kasutada raseduse ajal.

Arst tavaliselt saab diagnoosida kontagioosse molluski lihtsalt vaadates seda. Kui seal on mingeid kahtlusi, võib ta võtta nahakaaped nakatunud piirkonnas ja vaadata neid mikroskoobi all.

kraapides; Külmutamine (krüoteraapia); Laserravi

Ettevalmistused oma ametisse

Kontagioosse molluski tavaliselt möödub ilma ravita kuus kuni 12 kuud. Kuid see on võimalik edasi arendada muhke kuni viis aastat. Kui kõik oma muhke on läinud, siis pole enam nakkav.

Võib arst soovitada, et kahjustused tuleb eemaldada enne kui nad kaovad ise, eriti täiskasvanutel, sest nad on nii nakkav. Ravi kontagioosse molluski võib olla valus, nii Puudutus võib manustada enne, et vähendada ebamugavust. Mõnikord ravimite kombinatsiooni võib kasutada.

Pese oma käed. Hoides oma käed puhtad aitab vältida viiruse leviku .; Vältige konarusi. Pardlid üle nakatunud piirkondades võib ka levitada viirust .; Ärge jagage isiklikke esemeid. See hõlmab riided, rätikud, hiusharjojen või muid isiklikke esemeid. Hoiduda laenates neid esemeid ka teistele .; Vältida sugulisel teel. Kui teil on kontagioosse molluski või selle läheduses oma genitaale, ei seksida, kuni konarusi ravitakse ja täielikult kadunud .; Kata konarusi. Kasutage veekindlat sidemega katta oma muhke, kui seal on võimalus, et teine ​​inimene võib kokku puutuda nakatunud naha. Et hoida naha terve, paljastada see, kui sa ei puutu kokku teiste inimestega.

Mõningatel juhtudel, retsepti või üle leti ravimid kantakse otse kahjustused võivad olla abiks. näideteks

Meetodid arstid kasutavad eemaldada kontagioosse molluski muhke hulka

Molluski contagiosun ei püsi keha kui nakkus on lahendatud, kuid võite olla reinfected see viirus kui te kokku puutunud keegi, kes on aktiivne infektsioon.

Testid ja diagnoosi

Selleks, et aidata vältida viiruse levikut

See ei ole selge, kas molluski contagiosum viirus võib levida klooritud vett leidub basseinid. Eksperdid kahtlustavad, et see on tõenäolisem, et ujujaid viiruse edasi ühiseks kasutamiseks rätikud; seadmete, näiteks kickboards; või otsese kontakti nahaga. Et vältida levikut kontagioosse molluski, katta muhke veekindlate sidemed enne ujumist ja ei jaga rätikuid, vesi mänguasjad või kickboards.

Hooldamine ja narkootikumid

Sümptomid ja ravi

Ärahoidmine

1

Lisateavet Molluscum contagiosum

 1

Veel Molluscum contagiosum

)