Kilpnäärme alatalitlus-eksamid ja testid

Naiste Health Trends

Põhjalik arsti ja patsiendi läbivaatusest on esimesed sammud diagnoosimisel hüpotüreoidism või kerge (subkliinilise) hüpotüreoos. Kui tulemused viivad oma arsti kahtlustada teil on hüpotüreoidism või subkliinilise hüpotüreoosi, siis on testid diagnoosi kinnitada.

Melissa Kirsch6 kuidas üle kavaldada oma halvatus ja tegelikult midagi don; Ma viivitavad jubedalt – mitte kõike, vaid telefonikõnede kohta; Vahel panin maha tehes õhtusöök reservatsioone, kuni ma saan on 10 Öösel; pesa minu kolmanda lemmik restoran. Ma regulaarselt otsa retsepti; sest ma ei saa hakkama helistama apteeki täitmine. Ma dial ema s; harva, et kui ma teen, ta mõtleb keegi suri. Sest mingit põhjust ma ca; mõista, väljavaade muudab isegi …

Kui eespool kirjeldatud katseid ei ole normaalne, türeostaatilise antikehade test võib otsustada, kas teil on autoimmuunhaigus Hashimoto türeoidiit, kus keha kaitsesüsteem ründab kilpnääre.

Harvadel juhtudel kilpnäärme võib kasutada ultraheli hindama kilpnäärme et ajal patsiendi läbivaatusest tundub olevat muutunud.

Kompuutertomograafia (CT) skaneerimise või magnetresonantstomograafia (MRI) hüpotalamuse või ajuripatsi võib teha otsida iga muutused nendes ajupiirkondades.

Kilpnäärme stimuleeriva hormooni (TSH) test; Türoksiini (T4) mõõtmine.

Kuna võimalus vaimupuudega väikelastel hüpotüreoidism, iga riigi USAs testib vastsündinute hüpotüreoidismi. Kui teie laps ei sündinud haiglas või kui te arvate, et teie laps ei testitud, rääkige oma arstiga. Sõeltestide hüpotüreoidismi ei ole alati täpsed. Isegi kui testi tulemused näitavad, pole probleemi, vaadata oma lapse kilpnäärme alatalitluse sümptomite, nagu isutus, mitte kaalus juurde ja kuivale nahale.

Inimesed üle 35-aastastele. Kilpnäärme Association juhised soovitavad, et sorteerimiseks algab vanuses 35 ja jätkab iga 5 aasta tagant. ; Inimesed, kellel on üks või mitu lähisugulased, kes on või on olnud alatalitluse Inimesed seotud seisundid Hashimoto tõbi, sealhulgas Addisoni tõbi, reumatoidartriit, aneemia, ja 1. tüüpi diabeediga; Rasedad naised. Raseduse teadaolevalt on hüpotüreoidism, teste tuleks teha regulaarselt teha kindlaks, kas annus kilpnäärmehormooni meditsiin on piisav; Naised, kes on võttes kilpnäärme alatalitluse sümptomite pärast rasedust (sünnitusjärgne hüpotüreoidism), nagu depressioon, mälu ja keskendumisvõime probleemid või kilpnäärme laienemine (struuma). Naised, kes on olnud hüpotüreoidismi ajal või pärast rasedus võib korrata, kui nad rasestuvad uuesti.

Mõned arstid soovitavad nüüd rutiinne testimine inimestel on risk hüpotüreoidismi, sealhulgas

Mitte kõik eksperdid kokku leppida, kas soovitada levinud sõelumine hüpotüreoidismi. Mõned rühmad öelda ei ole piisavalt tõendeid kasuks soovitada sõelumine kõigile. Kuid inimesed, kellel on kõrge riskiga naised üle 60 ja igaüks, kellel on perekonnas esinenud kilpnäärme haigus või kes on teiste autoimmuunhaiguste -mai taha sõeluda. 4