Kas see on külm või gripp?

See ei ole üllatav, et paljud inimesed saavad nohu ja gripp sassi. Nad mõlemad nakkushaigused, mis mõjutavad teie kopsud ja hingamisteede ja neil on palju samu sümptomeid. Kuid erinevalt külm, gripp võib põhjustada tõsiseid ja isegi eluohtlikke probleeme. Sellepärast on oluline, et oleks võimalik üksteisest eristada.

Kasutage neid näpunäiteid, mis aitavad teil otsustada, mida teil on ja mida teha.

See kestab tavaliselt 1-2 nädalat ja läheb paremaks kui aeg läheb edasi.

Sul on arvatavasti see, kui

Sa tunned õnnetu äkki. “Gripp, siis tavaliselt lähevad tunne trahvi tunne nagu sa said löögi veoki sageli vähem kui tund aega,” Horovitz ütleb.

Sul on mitmeid tõsiseid sümptomeid. Kuigi teil võib olla külm nagu selliseid küsimusi nagu nohu ja juhmus, gripp põhjustab hullemaks sümptomid ka. Extreme kurnatus, peavalud, valutavad, palavikku ja külmavärinad ja nahale, mis on tundlik puudutus on kõik märgid.

Teie köha on “kuiv”. See tähendab, et see ei ole lahti lima hingamisteedes. Seda tüüpi häkkimine võib olla valulik.

Need kestavad tavaliselt 7 kuni 10 päeva ja saada parem oma.

Võimalik, et teil on üks, kui

Sa oled haige, kuid saab veel toimida. “Kui sul on mingi muu meditsiiniline probleem, külm ei ole tavaliselt põhjustada sama äärmise kurnatuse, et gripp ei,” ütleb Aaron Clark, MD, The Ohio State University Wexner Medical Center.

Sul on veidi erinev sümptomid iga päev või 2. Näiteks võite alustada nohu, siis saad kurguvalu ja on sinus või pea valu, enne kui end paremini.

“Külma viirused võivad põhjustada mõned gripilaadsed sümptomid, kuid sa tavaliselt vaid mõne korraga, mitte kõik neist korraga,” Horovitz ütleb.