Kas Minu Vastsündinud normaalne?

Hetk oma vastsündinud toimetatakse, siis oled kindlasti sügavalt raske kergendatult nüüd, et laps on tulnud. Aga kui sa oled nagu enamik esmakordselt vanemad, et kergendust ei kesta kaua, sest nüüd on uued väljakutsed teile.

“Kui sa ei tea, mida oodata, või eriti kui ootate, et mingisugune” Hollywood “versiooni nuku-täiuslik vastsündinu nägemine ja uurides oma last esimest korda võib olla üsna šokeeriv mõned vanemad – ja isegi põhjustada tõsiseid ärevus rünnakuid, “ütleb Tia Hubbard, MD, lasteaed lastearst University of California San Diego Medical Center.

Aga eksperdid ütlevad kuitahes hirmutav asjad võivad ilmuda nendel esimestel tundidel või isegi päeva pärast sündi, enamik kui mitte kõik, mida sa näed on ajutine ja normaalseks osaks imiku arengule.

Muidugi, eksperdid ütlevad, et see on alati hea mõte tuua häiriva / puudutavad või püsivaid vastsündinud sümptomid oma lastearst tähelepanu. Et aidata rahulikult oma hirmud ja valmistada teile, et esimene pilk oma väike keerub, küsis mitmed eksperdid, et pakkuda uusi vanemad kiire pilguheit mida esimestel päevadel ja nädalatel on lapse elu võib olla.

Kui olete kunagi itsitas läbi Saturday Night Live “Coneheads” skit, siis traksidega ennast. Sul võib väga kiiresti surumist oma väike “koonus head” käed!

“Pärast vaginaalse sünnituse, lapse pea on üsna piklikud ja koonusekujuline ja vanemad on kohe mures, et see, kuidas poiss pea saab olema igavesti,” ütleb Steven P. Šelov, MD, esimees Pediaatriateaduskonna Maimonides Medical Center New York City, ja direktor Maimonides Imikud ja Lastehaigla.

Aga Šelov ütleb ei vähene mitte üksnes pea kuju muutus (tavaliselt 48 tunni jooksul või vähem), kuid koonuse näed sünnihetkel on täiesti normaalne.

“Luud kolju vastsündinud on tahtlikult oma mobiiltelefoni. Sünnikanalisse on tihe ja luud on mõeldud, et anda, võimaldades pea läbima, mis on see, mis tegelikult paneb, et pikliku kujuga,” ütleb Šelov. See on surve peas tulevad läbi kanali, mis annab lapsele koonus pea kuju, mis taandub mõne päeva jooksul. Sündinud laste kaudu C-osa tavaliselt ei näidata palju koonuse pea kuju.