Inimese hingamiselundeid ja Lung; Kuidas nad toimivad

Sa tavaliselt ei märka seda, kuid 12-20 korda minutis, päev päeva järel, siis hingata – tänu oma organismi hingamisteid. Kopsud paisuvad ja tõmbuvad kokku, esitades elu hoidvast hapniku keha ja kõrvaldades sealt jääkaine, mida nimetatakse süsihappegaasi.

Hingamine algab nina ja suu. Sa hingata õhku nina ja suu, ja see liigub mööda tagasi oma kõri ja oma kõri, hingetoru või. Teie hingetoru siis jaguneb õhukanalid nimetatakse bronhe.

Teie kopsud täita Parimal juhul on nende hingamisteede peavad olema avatud sissehingamise ajal ja väljahingamine ja vaba põletik või turse ja üleliigne või ebatavaliselt lima.

Nagu bronhide läbivad kopse, nad jaotada väiksemateks õhukanalid nimetatakse harudesse. Bronhioolide lõpeb väike balloon-like õhukotid nimetatakse alveoolide. Sinu keha on üle 300 miljoni alveoolide.

Kopsualveoolid ümbritseb võrgusilma pisikesi veresooni nimetatakse kapillaarid. Siin hapnik sissehingatud õhu läbib alveoli seinad ja verre.

Pärast neelavad hapnikku, veri väljub kopsude ja viiakse oma südame. Sinu süda siis pumpab läbi keha annab hapnikku rakkudesse oma kudesid ja elundeid.

Kui rakud kasutavad hapniku, süsinikdioksiidi toodetakse ja verre. Teie vere siis viib süsinikdioksiidi tagasi oma kopsud, kus see on kehast eemaldatud, kui sa hingata.

Sissehingamine ja väljahingamine on protsessid, mis organismis toob hapnikku ja väljutab süsihappegaasi. Hingamine protsess on kaasa aidanud suur kuplikujuline lihaskoe kopsud nimetatakse diafragma.

Kui te hingata, diafragma lepingute allapoole, tekitades vaakumi, mis põhjustab kiirustada värsket õhku kopsudesse.

Vastupidine esineb väljahingamine, kus diafragma lõdvestab ülespoole, surudes kopsud, mis võimaldab neil tühjenevad.

Hingamisteid on sisseehitatud meetodid vältida kahjulike ainete õhku sattumist kopsudesse.

Karvad nina abi filtreerida suured osakesed. Mikroskoopiline karvad, mida nimetatakse ripsmeid on leitud koos oma õhukäigud ja liikuda pühkimine liikumise hoida õhukäikude puhas. Aga kui kahjulikke aineid, nagu sigaretisuits, sissehingamisel, Värekarvat lakata korralikult, põhjustades tervisehäireid nagu bronhiit.

Lima toodavad rakud hingetoru ja bronhide hoiab õhukäike niiske ja abivahendid peatamisel tolm, bakterid ja viirused, allergia -causing ainete ning muud ained sattumist kopsudesse.

Lisandid et ei jõua sügavamates osades kopsud on sageli võimalik liigutada üles kaudu limaskestade ja köhatas välja või alla neelata.

Allikad

TeensHealth: “Kopsud ja hingamiselundeid.”

Lung Association: “õppida oma hingamisteid.”

Medical Association: “Hingamisteed: põhifunktsioon.”