Infektsioonid, mis põhjustada juuste väljalangemist: Sild, Follikuliit ja More

Mitmed haigustekitajate ja infektsiooniga seotud tingimused võib aidata juuste väljalangemine. Mõned levinud on kirjeldatud siin.

Üllatavalt Sild on midagi pistmist ussid, kuid on seenhaigus, mis võib tekkida kõikjal kehal. Kui see arendab peanahal, võib see põhjustada plaastrid juuste ja teadaolevalt arstid nagu “tinea capitis.” Sild on sama asi nagu seenhaigus ja sama liiki seenhaigus, mis võivad mõjutada küüned ka.

Peanahal, Sild algab tavaliselt väike vistrik, mis järk-järgult laieneb suurus, jättes ketendavad laigud ajutise kiilaspäisus. Seen tungib juuste kiude kahjustatud piirkonda ja need karvad muutuvad hapraks ja murduvad kergesti, jättes kiilas laik nahal. Mõjutatud piirkondades on sageli sügelevad, punane ja põletikuline, on ketendavad laigud, mis võivad tekitada ville ja löga. Plaastrid on tavaliselt punasemaks ümbritsev koos enam normaalne nahavärv keskel. See võib luua mulje ring – sellest ka nimi, Sild.

Worldwide, seen Microsporum audouinii on väga levinud põhjus Sild, kuid üha Trichophyton tonsurans võib põhjustada ka tinea capitis, eriti USAs ja Ladina riikides. Teised seened, mis võib põhjustada tinea capitis hulka Trichophyton schoenleinii ja Trichophyton megninii Lõuna-Euroopas ja Aafrikas, ja Trichophyton violaceum Lähis-Idas.

Seen Microsporum gypseum võib vahel põhjustada ka tinea capitis. See seen on levinud pinnase ja võib üle kanduda inimesele kokkupuutel nakatunud loomade. Samuti saate Sild on lemmikloomad, mis kannavad seen ja kassid on eriti levinud kandjad. Sild on nakkav. See võib kanduda ühelt inimeselt teisele otsese naha-to-nahaga. Võite ka saagi Sild kokkupuutel saastunud esemete nagu kammid, pesemata riiete ja dušš või basseini pinnad.

Ravi Sild varieerub sõltuvalt konkreetsest seen seotud. Mõned liigid Sild nakkuse ära minna spontaanselt ja mingit ravi antakse. Kuid kõige sagedamini, griseofulviin, seenevastane, kasutatakse. Griseofulviin on väga efektiivne seente vastu juuste ja naha kuid see ei ole nii hea ravimiseks pärmi või bakteriaalsete infektsioonide. Ravim tasapisi koguneb naha ja juuste. See meeldib eriti seonduda keratiini, mis on oluline osa juuste, naha ja küünte ja plokid seene nakatades keratiini.

Veel hiljuti, mõned põhjustavate seente tinea capitis näitavad mõningaid resistentsuse ravimi, mis tähendab suuremaid annuseid ja enam ravikuuri. Alternatiivina griseofulviin, uuemad seenevastased ravimid nagu terbinafiini, itrakonasool ja flukonasool võib välja kirjutada.