Imaging Testid aitavad diagnoosida seedeprobleemid

On palju erinevaid imaging testides kasutati haiguste diagnoosimiseks seedesüsteemi.

Kompuutertomograafia kompuutertomograafia, võtab mitu röntgenkiirtega keha erinevate nurkade alt väga lühikese aja jooksul. Need pildid on kogutud arvuti andma sarja “viilud” keha, mis aitab arstidel määrata, mis põhjustab teie sümptomid.

Uus tehnoloogia on teinud võimalikuks arvuti võtta CT pilte käärsoole ja rekonstrueerida kolmemõõtmeline mudel oma käärsoole – nn virtuaalne kolonoskoopia. Seest on see mudel saab kontrollida, ilmselt ei põhjusta valu teid, kui otsid kõrvalekaldeid. Kui kõrvalekalle on leitud, mõjualade test, kas sigmoidoscopy või kolonoskoopia, on vaja, et saada koeproov.

MRI toodab väga selgeid pilte inimkeha ei kasutata röntgenkiirgust. MRI kasutab suur magnet, raadiolainete ning arvuti toota neid pilte. MRI uuringuga ei ole ohtlik, et keskmine inimene vajadusel turvameetmed on järgitud.

Seda nimetatakse ka tuuma skaneerimine, radionukliidide skaneerimine on test, kus patsient kas neelamisliigutuste hingab või süstitakse väikeses koguses radioaktiivset materjali. Spetsiaalne kaamera tuvastamiseks kasutatakse radioaktiivsusest, kujusid elundite ja kehaosadele et ei saa vaadelda hästi standardse röntgenkiirtega. Paljud kudede väärarengut kasvajate või kasvajad, eriti nähtavale radionukliidide skaneerimine.

Lisaks näitab struktuuri elund, radionukliidide skaneerimine võimaldab arstil näha, kuidas organ toimib. Haiglane või halvasti töötav organ ilmub erinevalt skaneerimisprogrammi kui hakkab terve organ.

Teave selle testi on väärtuslik diagnoosida paljusid haigusi, sealhulgas vähki. Kuna see test näitab siseruumide, mis ei ole nähtav standard röntgen, radionukliidide skaneerimine võib aidata ka selgitada probleemid väga varakult progresseerumist haigus.

Kuigi kiirgust kasutatakse seda skaneerimise tehnikat, test on väga turvaline. Tegelik kiiritusdoosiga saate on üsna madal ja jääb teie keha ainult lühikest aega. Juua rohkelt vedelikku pärast skannimise aitab kõrvaldada mis tahes radioaktiivse materjali oma süsteemi.