IBS lahtistav ohutus: tüübid lahtisteid, kõrvaltoimed ja More

Paljud inimesed ärritatud soole sündroom pöörduda lahtistite leevendada kõhukinnisust. Aga see on oluline mõista täpselt, kui palju need ravimid võivad aidata seisukorras.

Aga see ei tähenda, lahtistav ei aita, kui teil on IBS kõhukinnisus. Kui sa mõtled, võttes üht, rääkida oma arstiga. On erinevaid, ja mõned on ohutum kui teised pikaajalise kõhukinnisuse raviks. Arst saab aidata teil üks, mis aitab kõige rohkem.

Kui soovite proovida lahtistav, kiudaineid on hea koht alustamiseks. Ideaalis peaks saama kõige selle oma dieeti. Võite alustada saada vähe korraga, ja tööd teed kuni 25 grammi päevas.

Aga mõned inimesed võivad vajada rohkem abi lahtiselt moodustavate lahtisteid. Nad lisavad lahustuvaid kiudaineid oma väljaheites, mis muudab lihtsamaks mööda neelavad rohkem vett oma soolestikku. Veenduge, et juua palju vett, kui te võtate ühe, kuigi. Need lahtistite metüültselluloosi (Citrucel), Polycarbophili (FiberCon) ja psülliumi (Metamucil®).

Need tõmba vesi tagasi oma käärsoole, mis pehmendab väljaheites nii et see on lihtsam saada see läbi keha. Nad on suhteliselt ohutu võtta pikaajalisele kõhukinnisus. Lihtsalt veenduge, et juua palju vett, kui te võtate neid ära hoida kunstlikult.

Osmootne lahtistid võivad põhjustada probleeme mõned inimesed, nagu puhitus, kõhulahtisus ja dehüdratsiooni. Harvadel juhtudel, mõned neist võivad põhjustada neeru- või südamehaigused.

Need lahtistite piima magneesiumi, magneesiumtsitraat, sorbitooli, polüetüleenglükool ja laktoos. Sa võid osta palju marki käsimüügist apteegist.

Need on tavaliselt keemilise nimega senna, mis käivitab lihaseid ümber oma sooled pigistada ja liikuda väljaheite kaudu oma jämesooles. Kuigi nad teevad leevendada kõhukinnisust, siis ei peaks neid regulaarselt. Kui te võtate neid pikka aega, keha saab harjuda, et nad ei tööta enam. Samuti saate neist sõltuvad, mille jooksul sa pead neid peatada regulaarselt.

Sa võid osta laksatiive juures apteek, nagu bisacodyl (Dulcolax) ja sennosiidid (Senokot).

Kõrvaltoimed võivad olla kõhulahtisus, seedehäired, oksendamine ja kõht krampi.

Rääkige oma arstiga, enne kui võtta lahtistit, et näha, kas see aitab teie sümptomid. Pea meeles, et on ka teisi viise, kuidas ravida IBS kõhukinnisus, nagu ravimid, kiu toidulisandeid, dieet muutub, stressiga toimetulek, käitumuslik teraapia ja alternatiivsed ravimeetodid.

sourc; Philip Schoenfeld, MD, MSEd, MSc, kaasautor College of Gastroenteroloogia on “Evidence-Based Seisukoht haldamise kohta ärritatud soole sündroom Põhja-Ameerikas.” Beth Schorr-Lesnick, MD, FACG, gastroenteroloog Montefiore meditsiinikeskuses Bronx, NY, Janine Blackman, MD, PhD, endine meditsiini Marylandi ülikooli Center integreerivat Meditsiin; Jonathan Gilbert, kes on diplomand in Herbology ja nõelravi riikliku sertifitseerimise komisjon Nõelravi ja Oriental Medicine (NCCAOM); National Center for täiendav ja alternatiivne meditsiin veebisaiti: “Nõelravi, Mayo Clinic:” ärritatud soole sündroom; Motiiv: “Natural alternatiivid IBS; kohta:” Ürdid ja toidulisandid IBS; California ülikooli Berkeley Wellness Letter veebisaiti; Medscape: “Probiootikumid oluliselt vähendada sümptomid IBS, haavandiline koliit,” ja “Tipphetked Digestive Disease Week: Expert Intervjuu Lawrence R. Schiller, MD.