Hüpotüreoidses sümptomid, põhjused ja ravi

Naiste Health Trends

Kilpnäärme alatalitlus, mida nimetatakse ka kilpnäärme haigus, on levinud haigus. Mis hüpotüreoidism, teie kilpnääre ei tooda piisavalt kilpnäärme hormooni.

Kilpnääre kontrolli, kuidas keha rakud kasutavad energiat toitu, seda protsessi nimetatakse metabolismis. Muuhulgas ainevahetust mõjutab keha temperatuur, südamepekslemine, ja kui hästi sa põletada kaloreid. Kui sul ei ole piisavalt kilpnäärmehormoonide keha töötleb aeglustada. See tähendab, et keha teeb vähem energiat ning oma ainevahetust muutub loid.

Kõige tavalisem põhjus alatalitluse on Hashimoto tõbi. “Thyroiditis” on põletik kilpnääre. Hashimoto tõbi on autoimmuunhaigus. Mis Hashimoto, keha toodab antikehi, mis rünnata ja hävitada kilpnääre. Thyroiditis võib olla põhjustatud ka viirusinfektsiooni.

Muud põhjused hüpotüreoidism hulka

Kiiritusravi kaela piirkonnas. Ravimine teatud vähiliikide, nagu lümfoom, nõuab kiirguse kaela. Kiirgus kahjustab rakke kilpnäärmes. See muudab raskemaks nääre toota hormooni.

Radioaktiivse joodi ravi. See ravi on sagedamini ette, et inimesed, kellel on kilpnäärme ületalitlus, haigus, mida nimetatakse kilpnäärme ületalitluse. Kuid kiirguse hävitab rakkude kilpnääre. See põhjustab tavaliselt hüpotüreoidism.

Teatud ravimid. Teatud ravimid südamehaiguste ravis, psühhiaatrilised haigused ja vähk võib mõnikord mõjutada tootmist kilpnäärmehormoonide. Nendeks amiodaroon (Cordarone), liitium, interferoon alfa ja interleukiin-2.

Kilpnäärme operatsioon. Operatsioon eemaldada kilpnäärme viib hüpotüreoidism. Kui ainult osa kilpnäärme eemaldamist ülejäänud alatalitlus võib siiski olla võimalik toota piisavalt hormooni, et keha vajadusi.

Liiga vähe joodi toidus. Kilpnääre vajab joodi toota kilpnäärme hormooni. Teie organism ei tooda joodi, nii et teil on vaja saada läbi oma dieeti. Iodized lauasool on rikas joodi. Muud toidust joodi sisaldavad karpide, merekalad, munad, piimatooted ja merevetikatest. Joodi puudus on haruldane USA