Hüpoksia ja hüpokseemia: sümptomid, ravi, põhjused

Kui keha ei ole piisavalt hapnikku, siis võiks saada hüpokseemia või hüpoksia. Need on ohtlikud tingimused. Ilma hapniku, aju, maks ja teistes elundites saab kahjustatud vaid mõne minuti pärast sümptomite teket.

Hüpokseemia (madal hapniku sisaldust veres) võivad põhjustada hüpoksiat (madal hapniku oma kudedes), kui teie veres ei tegele piisavalt hapnikku kudedesse, et rahuldada oma keha vajadusi. Sõna hüpoksia kasutatakse mõnikord kirjeldatakse nii probleeme.

Nagu talveilm rulle, nii et ära nohu ja gripp. Aga need, kellel on astma, siis võib olla eriti stressirohke aeg aastas, sest isegi lihtsa külm viirus võib tekitada olulist astma korral; “In astma, kopsude juba ärritatud ja reaktiivne. Nii tahes viirus, mis mõjutab kopse on kalduvus luua rohkem probleeme, sealhulgas kaasates astma korral kiirem ja lihtsam kui paljud inimesed mõistavad,” ütleb Jonathan Field, MD, režissöör allergia ja astma Clinic NYU Medical Center / Bellevue …

Kuigi nad võivad varieeruda inimeselt inimesele, kõige levinum hüpoksia sümptomid

Kui teil on sümptomid hüpoksia, helistada 911.

Sa pead minema haiglasse, et saada ravi eest hüpoksia ja hoida kontrolli oma hapniku tase.

Kõige tähtsam on saada rohkem hapnikku oma keha. Te saate seda läbi väike pistik nina või mask, mis katab nina ja suu. Paljude inimeste jaoks on see piisav, et tuua oma hapniku tase kuni normaalne.

Inhalaatorit või astmaravimeid suu saab teha hingamise kergemaks. Kui need ei aita, siis arst võib proovida andes sulle meditsiini läbi käsivarreveeni (An IV). Sa võid ka vaja steroid ravimitega lühikest aega kahaneb põletikku kopsudes.

Kui teie elu on ohus ja muud ravi ei tööta, siis võib vaja masinat, mis aitavad teil hingata.

Raske astmahoo või põletatud, võib põhjustada hüpoksiat täiskasvanutele ja lastele. Ajal rünnak, hingamisteedesse kitsas, mistõttu on raske saada õhku kopsudesse. Köha kustutada oma kopsud kasutab isegi rohkem hapnikku ja saab teha sümptoome.

Muud asjad võivad põhjustada hüpoksiat, liiga

Da; öö

Parim viis vältida hüpoksia on hoida oma astma kontrolli all, iga päev. Jää astma raviplaani.

Töö oma arstile tulla tegevuskava astmahoo, et sa tead, mida teha, kui teil on hingamisraskused.

Allikad

Leach, R. BMJ, novembrini 1998.

Lian, J. Nursing 2014 Critical Care. Märtsil 2009.

Medscape: “Hüpoventilatsioon sündroomid.”

Papiris, S. Critical Care 2002.

Pittman, R. hapniku liikumist normaalne ja patoloogiline Ühendriigid: Vead ja kompensatsioonid.

Samuel, J. “hüpokseemia ja Hüpoksia.”

Uptodate: “Hapnikusisaldus ja mehhanismid hüpokseemia.”

Võtke Astma hindamine saada Isikliku tegevuskava