hulgimüeloom tüsistused

Hulgimüeloom on vähk, mis moodustab teatud tüüpi valgete vereliblede nimetatakse plasma cell. Plasmarakke aitab võidelda infektsioonidega tehes antikehad, mis tunnevad ära ja rünnak mikroobe.

Hulgimüeloom põhjustab vähirakkude koguneda luuüdis, kus nad tõrjub välja tervete vererakkude. Selle asemel toota kasulik antikehad vähirakud ebanormaalset valgud, mis võivad põhjustada probleeme neerudega.

Ravi hulgimüeloomile ei ole alati vajalik. Kui sa ei ole kogenud märke ja sümptomeid, ei pruugi vajada ravi. Kui nähud ja sümptomid arendada mitmeid ravi võib aidata kontrollida oma hulgimüeloom.

Sümptomiteks hulgimüeloom võib varieeruda ning haiguse varases staadiumis, ei pruugi neid olla.

Kui nähud ja sümptomid ei esine, nad võivad sisaldada

Leppida oma arsti, kui teil on mingeid püsivaid märke ja sümptomeid, mis häirib teid.

Ei ole selge, mis põhjustab müeloomi.

Millal näha arsti

Seos MGUS

Arstid teavad, et müeloomi algab üks ebanormaalne plasma cell oma luuüdi – pehme, vere koe, mis täidab keskel enamiku oma luud. Ebanormaalne raku paljuneb kiiresti.

Kuna vähirakud ei küpseda ja siis sureb normaalsed rakud teevad, nad kogunevad lõpuks valdav tootmise terveid rakke. Luuüdis, müeloomi rakkudega tõrjuda terve valgete vereliblede ja vere punaliblede, mis viib väsimuse ja võimetus võidelda infektsioonidega.

Mida sa saad teha

Müeloomi rakkudega jätka püüab toota antikehi, kui terve plasma rakud teha, kuid müeloomi rakkude ebanormaalset antikehi, et keha ei saa kasutada. Selle asemel, ebanormaalne antikehad (monoklonaalsed valkudest või M valgud) koguneda organismis ja põhjustada probleeme, nagu neerukahjustus.

Mida ootate oma arsti

Hulgimüeloom peaaegu alati hakkab läbi suhteliselt leebe seisund, mida nimetatakse monoklonaalne gammapaatia määratlemata tähendus (MGUS).

Määramine etapp ja riski kategooria

Ameerika Ühendriigid, umbes 3 protsenti inimestest on vanemad kui 50-aastased on MGUS. Igal aastal umbes 1 protsent inimeste MGUS arendada hulgimüeloom või seotud vähki.

Kohest ravi ei pruugi olla vajalik

MGUS, nagu hulgimüeloomiga, iseloomustab juuresolekul M valgud – toodetud ebanormaalsest Pplasmarakkusid – veres. Kuid MGUS, taseme M valgud on väiksem ja pole kahju keha toimub.

Ravi müeloomi

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk hulgimüeloomi hulka

Komplikatsioonid hulgimüeloomi hulka

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, panna oma arstiga.

Kui sul on diagnoositud Multiipelmüeloomi, siis tõenäoliselt nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud ravivad vere ja luuüdi häired (hematoloog) või arst, kes on spetsialiseerunud vähi ravis (onkoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis ja tean, mida oodata oma arsti.

Küsimused küsige arstilt oma algse nimetamise hulka

Küsimused kaaluda juhul, kui arst viitab teil spetsialist hulka

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, et te ei saa aru midagi.

Mõnel juhul võib arst tuvastab hulgimüeloom kogemata, kui sa läbima vereanalüüsi mõne muu seisund. Muudel juhtudel võib arst kahtlustan hulgimüeloom põhineb teie märke ja sümptomeid.

Kuidas ravi kasutatakse

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida hulgimüeloom hulka

komplikatsioonide raviks

Vereanalüüse. Laboratoorsete analüüside veres võib esile M toodetud valkude müeloomi rakkudega. Teine ebanormaalne valk, mida toodetakse müeloomi rakkudega – nimetatakse beeta-2-mikroglobuliini – võib tuvastada veres ja anna oma arsti vihjeid agressiivsust oma müeloomi.

Lisaks vereanalüüsi, et uurida oma neeru funktsiooni, vererakkude arv, kaltsiumi taset ja kusihappe sisaldust saab anda oma arsti vihjeid oma diagnoosi.

Uurimine oma luuüdi. Arst võib eemaldada proovist luuüdi laboratoorseks uurimiseks. Proov kogutakse pikk nõel sisestatakse luu (luuüdi aspiratsioon ja biopsia).

Laboris, proovi uuritakse müeloomi rakkudega. Specialized teste, nagu fluorestsents in situ hübridisatsiooni (FISH) saab analüüsida müeloomirakud mõista nende kromosoomi kõrvalekaldeid. Katsed on ka teinud, et mõõta, mil määral müeloomi rakkude jagades.

Kui katsed näitavad sul on mitu müeloomi, kasutab arst kogutud teabe diagnostiliste testide klassifitseerida oma haiguse staadiumis 1, etapis 2 või 3. etapp 1. etapp näitab vähem agressiivne haiguse ja 3. etapp näitab agressiivset haigus, mis võib mõjutada luu, neerude ja teiste organite.

Teie hulgimüeloom Samuti võib määrata riskikategooria, mis näitab agressiivsus oma haigust.

Teie hulgimüeloom etapp ja riski kategooria aidata oma arsti mõista oma prognoosi ja ravi võimalusi.

Kui sul on sümptomid, ravi aitab leevendada valu, kontrollida selle haiguse tüsistuste, stabiliseerida teie seisundist ja aeglustada haiguse kulgu.

Kui teil on mitu müeloomi kuid ei tekkinud mingeid sümptomeid (hõõguva hulgimüeloom), siis ei pea ravi. Kuid arst regulaarselt teie seisundit märke haiguse süvenemise. See võib hõlmata perioodilist vere- ja uriinianalüüsid.

Kui teil nähud või oma hulgimüeloom märke progresseerumist, teie ja teie arst võib otsustada ravi alustada.

Kuigi seal on mingit ravi hulgimüeloomile, kus head ravitulemused tavaliselt saab tagasi peaaegu normaalset tegevust.

Standard ravivõimalused hõlmavad

Tüvirakkude siirdamine. Tüvirakkude siirdamist on korras asendada oma haigeid luuüdi tervete luuüdi.

Enne tüvirakkude siirdamist, vereloomes tüvirakud kogutakse veres. Siis saavad suurtes annustes kemoteraapiat, et hävitada oma haigeid luuüdi. Siis teie tüvirakud kanduma keha, kus nad reisivad oma luud ja alustada ümberehitust luuüdi.

Milline ravimite kombinatsiooni sa oled tõenäoliselt saada sõltub sellest, kas sa lugeda hea kandidaat tüvirakkude siirdamine. See sõltub riski oma haiguse edeneb, oma vanuse ja oma üldist tervist.

Kui sa lugeda kandidaat tüvirakkude siirdamise, oma esialgse raviga tõenäoliselt sisaldada ravimite kombinatsiooni, nagu suunatud ravi, bioloogiline ravi, kortikosteroidide ja mõnikord keemiaravi.

Teie tüvirakud on tõenäoliselt kogutud pärast olete läbinud mõned kuud kestnud ravi. Sul võib läbida tüvirakkude siirdamise varsti pärast oma rakud kogutakse või siirdamine võib edasi lükata, kuni pärast ägenemise, kui see toimub. Mõningatel juhtudel arstid soovitavad kaks tüvirakkude siirdamine inimestele Multiipelmüeloomi.

Pärast oma tüvirakkude siirdamise, saate tõenäoliselt saada sihtotstarbelist teraapia või bioloogiline ravi kui hooldusravi kordumise vältimiseks müeloomi.

Kui sa ei peeta kandidaat tüvirakkude siirdamise, oma esialgse raviga tõenäoliselt sisaldada keemiaravi koos kortikosteroidide suunatud ravi või bioloogilise ravi.

Valitud juhtudel arstid kasutavad vähendatud intensiivsusega tüvirakkude siirdamise vanematel inimestel, kes on väga hea tervis, kuid ei talu tugevat kemoteraapia annustega, mida kasutatakse traditsioonilise tüvirakkude siirdamine. Vähendatud intensiivsusega või “mini” tüvirakkude siirdamine kasutab väiksemaid annuseid keemiaravi.

Kui teie müeloomi kordub või ei reageeri ravile, võib arst soovitada korrata teise ravikuuri, et esialgu aitas teid. Teine võimalus püüab ühe või mitme muu ravi kasutatakse tavaliselt esimese rea ravi, kas üksi või kombinatsioonis.

Uuringud mitmeid uusi ravivõimalusi on käimas, ja te võib saada kliinilise uuringu, et saada juurdepääs nendele eksperimentaalset ravi. Rääkige oma arstiga, mida kliinilistes uuringutes võib teile kättesaadavaks.

Kuna hulgimüeloom võib põhjustada mitmeid tüsistusi, siis võib olla vaja ravi neile eritingimusi. Näiteks

Nr alternatiivsed ravimid on leitud hulgimüeloomi raviks. Aga alternatiivmeditsiini võib aidata sul toime tulla kõrvaltoimeid müeloomi ja müeloomi ravi.

Rääkige oma arstiga teie võimalusi, nagu

Rääkige oma arstiga, enne kui proovite mõnda neist tehnikat veendumaks, et nad ei kujuta endast ohtu teid.

Vähk diagnoos võib olla šokeeriv ja hävitav. Aja jooksul, siis leiad, kuidas toime tulla stressi ja ebakindlust elavad vähki. Kuni te leida, mis toimib teie jaoks parim, kaaluda üritab

Loe piisavalt teha otsuseid oma ravi. Loe piisavalt hulgimüeloom nii, et saate osaleda otsuste tegemisel oma ravi ja hoolduse. Küsige oma arstilt oma ravivõimalusi ja nende kõrvaltoimeid.

Te võite leida täiendavat abi, et koguda teavet läbi oma kohaliku raamatukogu ja online. Alusta National Cancer Institute ja Rahvusvahelise Müeloomi Sihtasutus.

Säilitada tugev toetuste süsteem. Võttes tugev toetuste süsteem aitab teil toime tulla küsimusi ja muresid, mis võivad tekkida. Sõprade ja perega olla valmis pakkuma tuge.

Sa võid leida ka, et toetuse ametlikku tugirühm või teised toimetulek vähk võib olla kasulik. Sõbrad jõuad Tugigruppides olla valmis jagama praktilisi nõuandeid toimetulekuks vähk ja ravi. Tugirühmad on saadaval ka internetis.

külastada oma arsti