Hüaluroonhape süsti osteoartriidi valu

Sinu keha teeb hüaluroonhape. See on loomulik osa vedelikku, mis aitab määrida oma liigeseid ja hoiab neid ladusalt. Samuti toimib nagu amortisaator. See hoiab oma kondid pidades täies jõus mõju, kui sa suudad.

Osteoartriidi sümptomite hulka võivad kuuluda liigesevalu ja progressiivne jäikus, mis tekib järk-järgult; Reumatoidartriidi sümptomid võivad hõlmata valulik turse, põletik, ja jäikus sõrmedes käte, jalgade ja randmed esinevad samas liigesed mõlemal pool keha, eriti just ärkamisel; Sümptomid nakkushaiguste raviks võivad olla palavik, külmavärinad, liigese põletik, hellus ja terav valu, mis on seotud vigastuse või nakkuse mujal keha …

Arstid ei oska ennustada, kes saavad kasu hüaluroonhappe süste. Aga paljud arstid anda neile inimestele põlve OA kelle sümptomid ei allu valuvaigisteid või mitte medikamentoosne ravi, näiteks soojuse ja jää.

Hüaluroonhape süstid on sageli ka proovinud inimesed, kes ei saa võtta valuvaigisteid nagu paratsetamool (Tylenol), ibuprofeen (Advil või Motrin) või naprokseennaatriumi (Aleve) või ei ole (või ei ole valmis) kogu põlveliigese kirurgiline asendamine .

Uuringud näitavad, hüaluroonhape süste võib töötada paremini kui valuvaigistid mõned inimesed OA. Teised uuringud on näidanud, et nad ka võib töötada samuti kortikosteroidide põlve süstid.

Hüaluroonhape süstid tundu töö parem mõned inimesed kui teised. Nad võivad olla vähem efektiivne vanematel inimestel ja inimesed, kellel on raske OA.

Seas marki hüaluroonhape on heaks kiidetud põlve OA

Sõltuvalt millist oma arsti kasutab, võite saada ühe lasuga. Või saad 3-5 süsti vahedega nädal peale.

Süst tehakse samamoodi igat tüüpi. Esiteks, arsti puhastab valdkonnas. Kui oma põlve on paistes liigse vedeliku, võib arst süstida kohalikus valuvaigisti, siis sisestada nõel ühine tagasi liigse vedeliku. Sama nõel püsib, arst saab tavaliselt süstida hüaluroonhape sisse põlveliigese.

Pärast süsti, mida ei tohiks teha kõvasti kaalu kandvatele tegevuse üks või kaks päeva. Muidu peaks olema võimalik jätkata tavapärast tegevust.

Enamik kindlustusseltse katta hüaluroonhappe süste.

Kõige tavalisem lühiajalised kõrvaltoimed on väike valu süstekohal ja väiksemaid kogunemise liigesevedeliku. Need parem mõne päeva jooksul.

Harva süstitud ühise võib ägeneda suurenenud põletik.

Allikad

Akadeemia Perearstide: ” Liigesesisene hüaluroonhape süsti põlve osteoartriidi. ”

Akadeemia ortopeediliste kirurgid: “Viskosuplementatsiooni Therapy artriidi.”

Artriit Foundation: “Uuring Küsimused tõhusus Viskosuplementatsiooni.”

Bellamy. Cochrane Database Systematic Reviews, 19 aprill 2006.

Das,; Neher, J; ja Safrenek, Journal of Family Practice, 2009.

Medscape: “Viskosuplementatsiooni põlve OA ei pruugi olla riski väärt.”

Poolt kirjeldatuga. Annals of Internal Medicine, 7. august 2012.