HIV / AIDS-i ja Flu: riskid, ennetamine, ravi, ja More

Kui teil või kallimale on HIV või AIDS, sa tead kui raske on vältida viirusinfektsioonid nagu gripp. Ja sa tead, et tüsistusi nagu kopsupõletik panna täiendavat survet nõrgenenud immuunsüsteem.

Olete kuulnud neist – gripp-haige sneezers ja coughers kontoris, päevahoid, kaubanduskeskuses või toidupoes. Vältides gripp ei ole väike asi; Mis siis teha? Üks kindel gripi ennetamiseks ots on vältida lähedast kontakti inimestega, kes on haiged. Igaüks, kes on kõrge risk on hooajalise gripi – nagu väikesed lapsed ja vanemad täiskasvanud – tuleb vältida rahvahulgaga ja avalikes kohtades tavaline gripihooaeg, oktoobri lõpust märtsi keskpaigani; Aus tõde on suur keskkonnas – ootesaalis, …

HIV tapab või kahjustab rakke teie organismi immuunsüsteemi, mistõttu on raskem võidelda nakkuste nagu gripiviiruse. See tähendab, et sa oled suurem tõenäosus saada tüsistusi nagu kopsupõletik gripp. Ja see võib tõsta tõenäosus, et sa likvideerida haiglas südame – ja kopsu-ga seotud probleemid. Gripp võib olla ka surmav.

CDC soovitab riskirühmadele – krooniliste haigustega inimestele nagu HIV või AIDS – saada gripi vaktsiini gripi maha. See on võti, kui sa lähed umbes teistega, kellel võib olla gripp, kas see on kodus, tööl või ühiskondlikus seaded.

CDC ütleb, et saada gripp tulistas asemel ninasprei versioon (FluMist). Gripp shot kasutab surnud gripiviiruse. FluMist sisaldab live, nõrgenenud gripiviiruse ja ainult lubatud kasutada terveid inimesi vanuses 2-49.

Gripihooaeg võib alata juba oktoobris ja kestab nii hilja kui mais. Oktoobris või novembris on ideaalne aeg vaktsineerida, kuid saad seda alles detsembris.

Gripp shot alustab tööd umbes 2 nädalat pärast seda saada. Sellepärast on vaja saada see varasügisel. Mida kauem minna ilma selleta, seda tõenäolisemalt sa saada gripp või tüsistustega.

Jah. Gripiviirused muuta igal aastal, nii et löök saad sel aastal ei pruugi kaitsta teid tulevikus tüved. Ka teie immuunsus viirus aja jooksul väheneb. Kuidas iga-aastane tulistas aitab suurendada kaitset.