Gripivaktsiin gripp vältimine

Kõige efektiivsem viis ennetada grippi on gripivaktsiiniga. Iga langevad siis peaks olema vaktsineeritud tüve, mis on välja töötatud alates eelmise puhkemist. Kui teil on vaktsineeritud ühe või mitme tüve, siis võib ikka tulla flunssassa, kuid sümptomid on tõenäoliselt kergemad kui nad oleksid olnud sina ei olnud gripivaktsiini.

Hoides up-to-date oma immuniseerimise võib olla raske. Alates, kui sul oli teie viimane teetanuse korduva kas siis peaks saama gripivaktsiini, see on lihtne kaotada jälgida, millised vaktsineerimised on olnud ja mis teil on vaja; Aga siis peaks hoidma silma peal immuniseerimise ajalugu. Parem seda teha nüüd, kui oodata, kuni pärast sa samm, et roostes küünte või leida ennast täiskasvanud tuulerõuged; Pärast on hooletussejäetud vaktsineerimised soovitatud CDC Adult immuniseerimiskava 2010.

Täiskasvanud 65 ja Olde; Need kroonilisi haigusi põdevate, nagu diabeet ja asthm; Rase wome; Inimesed, kellel on nõrgenenud immuunsüsteem, nagu need, kellel on HIV / AIDS

Sesoonse gripivaktsiini on saadaval kahes vormis. Üks on süstitav vaktsiin valmistatud inaktiveeritud viirus. See vorm on tavaliselt manustatakse ühekordse süsti ja on heaks kiidetud inimesed 6 kuu vanused või vanemad. Teised kujul manustatakse ninasprei nimetatakse FluMist. See vorm on vaktsiin elada ja nõrgenenud kujul gripp ja on heaks kiidetud kõik terved inimesed 2-49 aastastel lastel, kes ei ole rase. Kui te olete rase saab üksnes süstitavate vormi. CDC ka nüüd soovitab ninasprei vaktsiin tervetele lastele 6 kuud ja vanemad ilma eelistada gripp löök. Mõlemad vaktsiinid manustada ühekordse annuse, kuigi lapsed, kes saavad vaktsineerimise esmakordselt saavad kaks. Mõned inimesed arendada madal palavik ja lihasvalu nagu kõrvaltoimeid vaktsiini.

samuti saadaval