Elu seljaaju vigastus – Teema ülevaade

Seljaaju vigastus on kahju seljaaju. Seljaaju on pehme Närvi kimp, mis ulatub aluse aju alaselg. Ta jookseb läbi Lülisambakanal, tunnel augud, luud selgroo. Kondine selg aitab kaitsta seljaaju.

Seljaaju vigastus võib olla täielik või mittetäielik. Isik, kellel on täielik vigastus ei ole mingit tunnet või liikumist allapoole kahju. Puudulikus vigastus, inimene on veel mõned tunne või liikumise kahjustatud piirkonda.

Seljaaju vigastus tavaliselt juhtub, sest äkki ränk hoop selja. Sageli on see tingitud autoõnnetuse, kukkumine, pauk, spordi, õnnetus. Mõnikord seljaaju on kahjustatud nakkuse või spinaalstenoosi või sünnidefekti, nagu spina bifida.

Haiglas alustatakse ravi kohe, et vältida rohkem kahju selg ja seljaaju. Võetakse meetmeid, et saada oma vererõhku stabiilne ja aitab hingata. Võite saada steroid ravim vähendada turse seljaaju. Mitmed katsed on tehtud. Nendeks röntgen selg, kompuutertomograafia, MRI ja ultraheliuuringut neerud. Need katsed on korduvalt pikendatud, et kontrollida, kuidas sa teed.

Paar päeva pärast kahju, siis tuleb katsetada, et näha, kuidas te reageerite pinpricks ja leebet üle kogu keha. Arst pärib liikuda erinevaid kehaosi ja testida tugevus lihaseid. Need testid aitavad arstile teada, kuidas raske vigastuse on ja kui tõenäoline on, et sa võiksid saada tagasi oma emotsioone ja liikumist. Enamik taastumine toimub esimese 6 kuu jooksul.

Kahju, et keset selga mõjutab tavaliselt jalad (parapleegias); Vigastus kaela võib mõjutada relvade, rindkere ja jalad (quadriplegia).