Elu seljaaju vigastus-Mis juhtub

Sageli seljaaju vigastus (SCI) on põhjustatud löögi selg, mille tulemuseks on katki või paigast selgroolülid (selgroolülid). Selgroolülid sinikas või pisar seljaaju, kahjustamata närvirakkude.

Vahel seljaaju on kahjustatud infektsioon, verejooks ümbritsevasse ruumi seljaaju, seljaaju stenoosi või sünnidefekti, nagu spina bifida.

Isik, kellel on potentsiaali SCI võetakse erakorralise meditsiini osakonda ning seejärel intensiivravi osakonda. Esimeseks prioriteediks on stabiliseeriv vererõhku ja kopsufunktsiooni, samuti selg, et vältida edasisi kahjustusi. Kui seljaaju vigastus põhjustab tõsise avarii, ravi muud vigastused on sageli vaja.

Järgmised katsed võib teha kohe, et aidata leida ulatuses kahju. Nad võivad ka teha rutiinselt kogu ja pärast jätad taastusravi (võõrutusravi).

Paar päeva pärast kahju, arst küsida küsimusi. Samuti ta testib mitte ainult tugevust võti lihaseid, vaid ka oma vastuse leebet ja pinpricks üle kogu keha.

SCI võib liigitada selle järgi, kui palju tunde ja liikumine teil on või kui kahju tekkis. Kui närvi seljaaju vigastada, närvi ja arvu kasutatakse sageli kirjeldada, kui palju kahju on.

Ultraheli neerud kontrolli oma põie funktsiooni. Seda tehakse iga 1-2 aastat; Seljaaju X-ray jälgib oma selgroo seisundit. Arst saab teada, kui tihti seda tehakse-tavaliselt kuu järel esimese 3 kuni 6 kuud; Kompuutertomograafia (KT) ja magnetresonantstomograafia (MRI), mis annab üksikasjaliku pilte selg, tehakse nii nagu vaja; Luutihedust test mõõdab mineraalid (nt kaltsium) oma luud kasutades spetsiaalset röntgen, kompuutertomograafia või ultraheli.