Elu seljaaju vigastus-Lung hooldus

Hingamine on tavaliselt midagi teeme mõtlemata. Aga seljaaju vigastus (SCI) võib mõjutada mõnede lihaste vaja hingata. See muudab raske hingata, köha ja avab lima kopsudest, mis viib suurem risk kopsuhaigusteni nagu kopsupõletik.

Olulised; On võimalik, et peamine aruande pealkirja torakaalava sündroom ei ole nimi, mida oodata. Palun kontrollige sünonüümid loetletakse leida alternatiivne nimetus (ed) ja häire alajaotus (t) Käesolevas aruandes käsitletud.

On asju, mida saate teha, et aidata vältida kopsu probleeme.

Ja on asju, mida saate teha, mis ei ole otseselt seotud teie kopsudesse.

Lämbumine on oht, kui sul on SCI, sest tavaline köha mehhanism ei pruugi olla piisavalt tugev, et tuua punkt, mis on lämbumas teile. Kui lämbumine juhtub, oma hooldaja

Inimesed vigastustega madalam seljaaju (allpool T12) tavaliselt ei kaota kontrolli nende lihased ja ei ole probleeme hingamine; Inimesed loodushoiualade kõrge kaela vajada ventilaatorit. Inimesed vigastustega erinevate tasandite vahel on osaliselt võetud hingamine lihaseid, kuid tavaliselt saab ikka hingata oma.

Tea sümptomid kopsupõletikku. Kui teil on sümptomid, võtke kohe ühendust arstiga. Räägi temaga selle kohta, kuidas on vaktsineeritud kopsupõletik ja gripp. Lisateavet kopsupõletik; Praktika köha. Jõuline köha on oluline, sest see aitab teil tuua lima kopsudest, mis aitab ära hoida mõne kopsu komplikatsioone. Kui teie köha on nõrk ja teil on probleeme kasvatamisel lima, võite vajada abistab köha; Eemaldage liigne lima kopsudest. Köha ei pruugi tuua kõik lima. Sellisel juhul võib olla vajalik rindkere füsioteraapia ja / või posturaalne drenaaž; Praktika hingamine. Doing harjutusi, nagu hingamine jõuliselt, aitab tugevdada lihaseid, mida kasutad hingamine; Ära suitseta.

Istuge sirgelt ja liikuda nii palju kui võimalik. See aitab vältida lima kogunemist; Söö tervislikku toitumist. Söömine tervislik toit aitab hoida sind kehakaalu suurenemine või vähenemine. Olles kas ülekaalulised või alakaalulised võib põhjustada kopsuhaigusi; Joo palju vedelikku, soovitavalt vett. See aitab vältida lima kopsudesse saada paks ja see teeb lima lihtsam laduma. Kui teil on probleem põie kontrolli, rääkige oma arstiga, kui palju ja kui võimalik juua.