Elu elundidoonorluse – Teema ülevaade

Rohkem kui 100,000 inimest Ameerika Ühendriigid on elundit oodates muutuvad kättesaadavaks siirdamist, mis võib päästa elu. Enamik elundid pärit doonorid, kes on surnud. Kuid umbes pool kõigist elundidoonorite elavad doonorid.

Heas üldist tervist; Tasuta haigusi, mis võivad kahjustada elundeid, nagu diabeet, kontrollimatu vererõhk või vähk; Valmis annetama ja vaba vaimse tervise probleemidega; Tavaliselt on vanemad kui 18 aasta vana; Matš saanud isiku organi.

Enamik inimesi saab elundidoonorite. Paljud inimesed valida elundit annetada pärast oma surma. Aga inimene saab annetada teatud organite, kui ta on veel elus. Neid inimesi nimetatakse “elavad doonorid.”

Elusdoonor on

Võite suunata oma annetuse tuttavale: pereliige, sõber, töökaaslane või inimene, et sa tead, vajab elundi. Või saab annetada kellelegi vaja annetades riigi järjekorda. Meditsiinilised analüüsid näitavad, kui teie organ on hea mängu saaja.

Kui sul on suunatud annetuse oma orel läheb ainult inimene nimega. Kui sa annetada riiklikud ootejärjekorras oma orel läheb anonüümne isik nimekirja. Kui sa annetada riiklikud ootenimekirjas on elundite hankimise ja siirdamise Network kasutab arvutit, mis vastavad teie oreli võimalike saajate põhineb asju nagu kudede ja veregrupp.

Elu doonorid saavad annetada need organid

Samuti saab annetada luuüdi, nabaväädivere ja perifeerse vere tüvirakke.

Kui teil on võimalik Elusdoonori oma õigusi ja privaatsust on hoolikalt kaitstud. Samuti on väga oluline olla kursis riske elundi annetamisega. Et aidata teil teha parima otsuse, sa olema sõltumatu doonori advokaat (IDA), kes aitab sul ja vastata küsimustele.

Kidne; Lobe (osa) on lun; Lobe maksa (see kasvab tagasi normaalse suurusega keha ja saaja keha ajas .; sektsioon oma intestin; osa oma kõhunääre