Diskide Elektrotermiline Therapy (IDET) alaseljavalu

Diskide electrothermal ravi (IDET) on suhteliselt uus, minimaalselt invasiivse ravi seljaaju ketas -iga seotud kroonilise alaseljavalu. Seda tüüpi püsiv ketas valu arvatakse olevat põhjustatud närvikiudude kasvanud nende normaalse asukoha välimistes kihtides plaadi ulatuv ketas interjööri. See on seotud jaotusega (taandareng) on ​​sitke välimine kiht (rõngana) ketas. Valu võib olla pärit ka kahju plaadile, põhjustades materjali kesklinnas (nucleus) ketta liikuma välimistes kihtides plaadile. See materjal tuumast on ärritab väliskihid, kus närvid ja see põhjustab valu.

Valu pärast IDET ei ole vahetu. Valu võib suurendada esimese paari päeva jooksul. Füsioteraapia on vajalik osa taastumist. Esimese kuu jooksul pärast IDET, planeerida käia ja teha lihtne venib nagu arsti poolt. Esimestel 2 kuni 3 kuud, kasutamise vastavalt juhendile ning vältida tõstmiseks, painutamine ja pikka istub.

Inimesed, kes on olnud IDET Tavaliselt öeldakse ootama vähemalt 5-6 kuud enne jätkamist pingutav sport nagu suusatamine, jooksmine, või tennis. 1

IDET kasutatakse raviks valige alagrupis, kellel on tekkinud krooniline ketas seotud alaseljavalu (tavaliselt vähemalt 3 kuni 6 kuud), hoolimata mittekirurgiline ravi. 2, 3 IDET ei soovitata inimestele, kellel on raske ketas degeneratsioon, seljaaju stenoosi või seljaaju ebastabiilsus (nt spondülolistees).

Alates selle kehtestamisest 1990, IDET on hinnatud mitmete väikeste uuringutega. Suuremad uuringud on olnud raske teha, sest enamik inimesi ei vasta käesoleva korra. Ei ole üksteist toetavaid tõendeid, et see ravi töötab, ja kõige eksperdid ei soovita seda. 4

Kuigi tüsistusi esineb harva, võimalike riskide hulka

Diskograafia võib suurendada riski ketas probleeme tulevikus. 5 Kui arst soovitab diskograafia, eksperdid soovitavad saada teist arvamust enne, kui test.

Kui te kaalute IDET, olla kindel, et teil on hea kandidaat korras ja et arst teeb protseduuri on hästi koolitatud ja kogemustega. Kui te ei ole kindel, kas IDET on õige, kaaluma saada teist arvamust.

Siin on mõned kriteeriumid kasutab arst otsustada, kas sa võiksid olla hea kandidaat IDET. 6

Teie ravikindlustuse pakkuja ei tohi katta seda protseduuri.

Täida operatsiooni vorm (PDF) (Mis on PDF-dokument?), Mis aitavad teil valmistuda see operatsioon.

Närvikahjustusi; Plaadi kahju; Plaadi infektsioon.

Saal JA, Saal JS (2002). Diskide electrothermal ravi kroonilise diskogeenne alaseljavalu: Tuleviku tulemusuuring vähemalt 2-aastase jälgimisperioodi. Selja, 27 (9): 966-974.

Freeman BJC, et al. (2005). Randomiseeritud, topeltpimedas kontrollitud uuringus: diskide electrothermal ravi võrreldes platseeboga ravi kroonilise diskogeenne alaseljavalu. Selja, 20 (21): 2369-2377.

Pauza KJ, et al. (2004). Randomiseeritud, platseeboga kontrollitud uuringus diskide electrothermal ravi raviks diskogeenne alaseljavalu. Selja Journal, 4 (1): 27-35.

Chou R, et al. (2009). Raviotstarbeliste raviviiside, operatsioonide ja interdistsiplinaarne taastusravi alaseljavalu: Tõenditepõhine kliinilises praktikas suunis valu Society. Selja, 34 (10): 1066-1077.

Carragee EJ, et al. (2009). Kas diskograafia põhjus kiirendatud progressiooni taandareng muutused nimme ketas: Kümne aasta sobitada kohortuuringusse. Selja, 34 (21): 2338-2345.

Kloth DS, et al. (2008). Diskide electrothermal ravi (IDET) raviks diskogeenne alaseljavalu: Patsiendi valiku ja näidustused. Valu Arst, 11 (5): 659-668.

William H. Blahd Jr, MD, FACEP – Emergency Medicin; Robert B. Keller, MD – Ortopeedia

9. september 2014